10 edycja Raportu Przemysł Spotkań i Wydarzeń w Polsce

Podsumowanie osiągnięć branży spotkań w 2018 roku, analiza czynników decydujących o atrakcyjności destynacji w organizowaniu spotkań korporacyjnych, motywacyjnych i stowarzyszeniowych oraz identyfikacja kierunków rozwoju regionów poprzez inteligentne specjalizacje – to treści dziesiątej edycji Raportu Przemysł Spotkań i Wydarzeń w Polsce.

Jak co roku Polska Organizacja Turystyczna – Poland Convention Bureau przygotowała raport, którego głównym celem jest możliwie najszerszy opis aktualnej na 2018 rok sytuacji w branży przemysłu spotkań i wydarzeń w Polsce. Dane zaprezentowane w raporcie dotyczą 22 152 spotkań i wydarzeń o liczbie uczestników powyżej 50 osób każde. Tegoroczna liczba wydarzeń jest o 1000 wyższa w stosunku do tej, prezentowanej rok wcześniej.

Opis stanu przemysłu spotkań i wydarzeń w Polsce możliwy jest dzięki nieustającej współpracy Poland Convention Bureau POT z: miejskimi i regionalnymi convention bureaux, rekomendowanymi organizatorami kongresów i podróży motywacyjnych (PCO i ITC) oraz międzynarodowymi stowarzyszeniami (ICCA i UIA). Podmioty te rokrocznie gromadzą i przekazują dane do analizy, która pozwala zobaczyć stan przemysłu spotkań w Polsce w szerokiej perspektywie. Należy wszakże pamiętać, że nie jest to całościowy opis zjawiska w skali całego kraju.

Tegorocznym dopełnieniem danych jest autorski artykuł Pani Moniki Dembińskiej z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu poświęcony analizie czynników decydujących o atrakcyjności destynacji w organizowaniu spotkań korporacyjnych, motywacyjnych i stowarzyszeniowych.

Wszystkim zaangażowanym w powstanie Raportu serdecznie dziękujemy!

Zapraszamy do lektury.Raport Przemysł Spotkań i Wydarzeń w Polsce 2019

Premiera Raportu w wersji drukowanej nastąpi podczas Gali Ambasadorów Kongresów Polskich, która odbędzie się 21 października 2019 roku, w przestrzeniach Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach.

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności
×