Analiza rynku hotelowego w największych miastach Polski

W raporcie „Raport Roczny 2020. Rynek hotelowy w największych miastach w Polsce” eksperci Hotel Professionals wskazują, że pomimo niezwykle trudnej i bezprecedensowej sytuacji na rynku hotelowym są pewne segmenty, które poradziły sobie lepiej w obliczu pandemii. Są to hotele pozycjonujące się w kategorii economy i midscale oraz obiekty z pokojami przeznaczonymi na dłuższy pobyt. Natomiast pod względem lokalizacji, zdecydowanym liderem były hotele zlokalizowane w miejscowościach typowo wypoczynkowych.

Przez większą część 2020 roku rynek hotelowy z powodu restrykcji rządowych związanych z pandemią był w dużej mierze zamrożony. Dotyczy to zarówno Polski, jak i większości rynków europejskich. Dane rynkowe dotyczące popytu wskazują jednak, że w obliczu pandemii pewne segmenty sektora hotelowego były bardziej odporne niż inne.

Jak podkreślają analitycy Hotel Professionals, zarówno w Polsce, jak i na większości rynków europejskich hotele z niższych segmentów (economy i midscale) zanotowały szybsze odbicie w miesiącach bezpośrednio po pierwszym lockdownie w porównaniu z hotelami z segmentów upscale i luxury. Obiekty z tych segmentów z reguły odnotowywały również mniejsze spadki obłożenia, niż hotele z segmentów wyższych.

W tegorocznej edycji znajdą Państwo obszerne komentarze rynkowe nt. minionego roku i sektora condo, kluczowe wskaźniki efektywności na największych rynkach w 2020 r., krótki zarys historyczny (stan sprzed pandemii) oraz nową podaż i pipeline inwestycyjny. Raport dostępny w dwóch wersjach językowych.

Więcej na stronie Hotel Professionals

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności
×