AWF ponownie w czołówce- ranking szkół wyższych

Po raz kolejny redakcja „Wiadomości Turystycznych” przygotowała ranking szkół wyższych kształcących na kierunkach turystycznych. Jego celem jest wyłonienie uczelni najlepszych pod względem akademickim i najlepiej przygotowujących (praktycznie) do pracy w turystyce.

W tegorocznym rankingu uczelnie oceniano w trzech kategoriach: szkół o profilu praktycznym, akademickim i mieszanym, czyli edukujących zarówno akademicko, jak i praktycznie. Wyłoniono trzech zwycięzców.

Na podstawie ankiet nadesłanych przez szkoły prowadzące kierunki turystyczne oceniano potencjał naukowy, poziom kształcenia, możliwości wyboru kierunków i specjalizacji oraz praktyczne przygotowanie do zawodu. Zwycięzców wyłoniono w trzech kategoriach, w zależności od profilu uczelni: ogólnoakademickiej, praktycznej i mieszanej, łączącej poprzednie dwie kategorie.

Najlepszą uczelnią o profilu akademickim okazała się Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie z Wydziałem Turystyki i Rekreacji, zeszłoroczny zwycięzca w tej kategorii. Wśród uczelni o profilu praktycznym wygrała Wyższa Szkoła Turystyki i Języków Obcych w Warszawie. Profil mieszany zaznaczyła część uczelni, które do tej pory klasyfikowane były jako akademickie lub praktyczne. Tutaj pierwsze miejsce zajął Uniwersytet Szczeciński (kierunek międzywydziałowy – Wydziału Zarządzania i Ekonomiki Usług oraz Wydziału Kultury Fizycznej i Promocji Zdrowia).

Czytaj więcej w wydaniu specjalnym Wiadomości Turystycznych " Szkoły Wyższe Ranking 2015",  dostępnym w prenumeracie WT.

Zamów prenumeratę Wiadomości Turystycznych

Źródło: Wiadomości Turystyczne, data dostępu: 21.10.2015

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności
×