Certyfikat Dobrych Praktyk POT

Ideą i głównym celem projektu Certyfikat Dobrych Praktyk Polskiej Organizacji Turystycznej jest wsparcie branży turystycznej poszkodowanej przez pandemię COVID-19 oraz promowanie i wyróżnianie przedsiębiorców świadczących usługi turystyczne najwyższej jakości i zgodnie z obowiązującymi przepisami.

W pierwszej edycji projektu realizowanej w 2021, certyfikacji podlegały wyłącznie podmioty turystyczne uczestniczące w programie Polski Bon Turystyczny. Wzięło w niej udział 2,5 tysiąca przedsiębiorców z całej Polski, a wyróżnionych certyfikatem zostało 1548 liderów odpowiedzialnej i dostosowanej do potrzeb rodzinnego wypoczynku krajowej turystyki.

Tegoroczny Certyfikat Dobrych Praktyk POT jest kontynuacją pierwszej edycji projektu Certyfikacja Podmiotów Turystycznych (CPT), do którego włączone zostały kategorie certyfikacji z programu Obiekt Bezpieczny Higienicznie oraz Bezpieczny Obiekt MICE. Założenia nowej odsłony projektu zostały oparte na doświadczeniach i rozwiązaniach wypracowanych w trakcie zeszłorocznej edycji z uwzględnieniem oczekiwań przedsiębiorców oraz przedstawicieli instytucji branży turystycznej

W 2022 roku projekt Certyfikat Dobrych Praktyk POT umożliwia uzyskanie certyfikacji również podmiotom, które nie biorą udziału w programie Polski Bon Turystyczny, ale prowadzą działalność na terenie Polski i spełniają założenia jednej z kategorii:

  • Podróże z dziećmi
  • Turystyka bez barier
  • Turystyka na obszarach wiejskich
  • Turystyka prozdrowotna
  • Turystyka zrównoważona
  • Bezpieczny Obiekt MICE
  • Bezpieczny Obiekt Higieniczny

Uruchomieniu nowej edycji projektu towarzyszy także nowa strona internetowa certyfikat.pot.gov.pl, która jest kompendium wiedzy o projekcie, oraz zawiera formularz zgłoszeniowy dla podmiotów, zainteresowanych uzyskaniem certyfikatu, jak również rozbudowaną wyszukiwarkę i mapę bezpiecznych miejsc wypoczynku dla turystów. Już teraz pokaż się z najlepszej strony i dołącz do bazy najlepszych obiektów turystycznych w Polsce. Zapraszamy do udziału w projekcie!

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności
×