Certyfikat Małopolska - Bezpieczna Turystyka

Wychodząc naprzeciw turystom odwiedzającym Małopolskę, Krakowska Izba Turystyki wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego opracowała Certyfikat Małopolska – Bezpieczna Turystyka. Celem akcji jest zapewnienie bezpieczeństwa osobom odpoczywającym i zwiedzającym atrakcje w Regionie. Działania te będą podejmowane wspólnie z przedsiębiorcami, dla których jednym z priorytetów jest zapewnienie wypoczynku przy zachowaniu obowiązujących wytycznych. W celu ujednolicenia wprowadzonych standardów organizatorzy wzorowali się na założeniach Certyfikatu Obiekt Bezpieczny Higienicznie, który jest prowadzony przez Polską Organizację Turystyczną i skonsultowany z Głównym Inspektoratem Sanitarnym.

Certyfikat wspiera poczucie bezpieczeństwa osób odwiedzających Region w celach turystycznych. Działania te podjęte zostały wspólnie z instytucjami na co dzień odpowiadającymi za przestrzeganie porządku i bezpieczeństwa oraz samymi przedsiębiorcami.

Certyfikatem mogą posługiwać się po weryfikacji podmioty turystyczne, dla których w obecnym czasie jednym z najistotniejszych celów jest utrzymanie i gwarancja najwyższych standardów sanitarnych, jak również szeroko rozumianego bezpieczeństwa podróżnych i osób wypoczywających w regionie.

Odbiorcami certyfikacji są przedsiębiorcy oferujący swoje usługi na terenie Małopolski w zakresie obsługi turystów, w następujących kategoriach:

• obiekty noclegowe, restauracje, miejsca oraz usługi działające w tzw. “branży spotkań”
• atrakcje turystyczne
• transport turystyczny
• biura obsługi turystów – w tym punkty It.

Należy dodać, że Certyfikat promuje szczególne miejsca i usługi realizowane przy zachowaniu najwyższych norm bezpieczeństwa, wyróżniające się na terenie Małopolski, dzięki czemu turyści mogą bez przeszkód z nich korzystać.

Udział w certyfikacji jest dobrowolny, a dzięki wsparciu finansowemu projektu przez Województwo Małopolskie – bezpłatny dla aplikujących przedsiębiorców.

Aktualnie Certyfikat został przyznany około 150 przedsiębiorcom turystycznym działającym w Małopolsce. Podmioty zainteresowane uzyskaniem Certyfikatu Małopolska – Bezpieczna Turystyka mogą aplikować przez dedykowaną stronę www.cmbt.pl.

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności
×