ECONFTOUR2017 odbył się w Krakowie!

W dniach 5-6 kwietnia br. odbyła się Ogólnopolska Studencko-Doktorancka Konferencja Naukowa Turystyki ECONFTOUR.

 

KONFERENCJA LOGO

Konferencja ta była szczególnym wydarzeniem, prawdopodobnie niespotykanym dotychczas w polskich realiach naukowych w zakresie badań o turystyce, integrującym kluczowe uniwersytety ekonomiczne w kraju wokół wspólnej inicjatywy związanej z tematyką turystyki. Organizatorami konferencji były: UE w Krakowie, UE w Katowicach, UE w Poznaniu oraz UE we Wrocławiu. W Konferencji wzięło udział 60 uczestników reprezentujących 22 jednostki naukowe z całej Polski.


W uroczystym otwarciu uczestniczyli przedstawiciele organizacji i instytucji branżowych - Małgorzata Przygórska-Skowron, Kierownik Krakow Convention Bureau UMK oraz Paweł Mierniczak - Dyrektor Małopolskiej Organizacji Turystycznej. Wydarzenie oficjalnie otworzyła prof. Renata Seweryn - Prodziekan Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Po uroczystej sesji plenarnej uczestnicy obradowali w sesjach referatowych, gdzie dzielili się swoimi wynikami badań, a także prowadzili dyskusje nad aktualnymi zagadnieniami turystyki.

 Wieczorem odbyła się uroczysta gala, podczas której wręczono „Nagrodę za najlepszy artykuł w sesji doktoranckiej” oraz „Nagrodę za najlepszy artykuł w sesji studenckiej”. Obie nagrody były pod patronatem honorowym Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej. Laureatami nagrodzonymi zostali: w sesji studenckiej - Agata Spławska za artykuł pt. „Turystyka slumsowa jako przykład dysfunkcji turystyki”, natomiast w sesji doktoranckiej - Paulina Socha oraz Oskar Placek za artykuł pt. „ Zaopatrywanie i gospodarka zapasami schronisk górskich PTTK w Polsce”. Po uroczystej gali, która odbyła się w Hotelu Europejskim, uczestnicy udali się na nocne zwiedzanie stolicy Małopolski.

Kolejny dzień konferencji został połączony z V edycją bezpłatnego Studenckiego Szkolenia Branży Eventowej - EventFocus. W ramach wydarzenia uczestnicy mogli wziąć udział nie tylko w sesjach studenckich i doktoranckich, ale również uczestniczyli w wykładach prowadzonych przez praktyków z branży organizacji wydarzeń (reprezentujących kluczowe polskie stowarzyszenia – SBE, SOIT oraz SITE Poland). Doskonałym uzupełnieniem sesji konferencyjnych i wykładów branżowych były dedykowane warsztaty, podczas których każdy z uczestników mógł się poczuć jak prawdziwy event manager.

Drugi dzień zakończył się krótkim podsumowaniem oraz ogłoszeniem Gospodarza kolejnej edycji ECONFTOUR, którym został Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu. Konferencja odbędzie się na Wydziale Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze na wiosnę 2018 r. Już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

Patronat honorowy nad konferencją objął dr Jarosław Gowin - Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Dawid Lasek - Podsekretarz Stanu Ministerstwa Sportu i Turystyki, Marek Olszewski - Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej oraz prof. UEK dr hab. inż. Andrzej Chochół - Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Partnerami ECONFTOUR została Małopolska Organizacja Turystyczna oraz Miasto Kraków.

Wydarzenie zostało wyróżnione przez przedstawicieli Polskiej Akademii Umiejętności poprzez włączenie konferencji ECONFTOUR do renomowanego Programu Krakowskich Konferencji Naukowych.

Uczestnicy konferencji ECONFTOUR mieli możliwość opublikowania najlepszych prac badawczych w monografii pod red. Krzysztofa Borodako pt. „Współczesne oblicza turystyki” (wydanej przez Wydawnictwo Proksenia). W tym roku konferencję lokalnie zorganizowało Koło Naukowe Turystyki i Rekreacji InvenTur we współpracy z Katedrą Turystyki Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Partnerami technologicznymi byli Syskonf oraz SMSApi. Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: Rynek Turystyczny, Hotelarz, MICE Poland, MeetingPlanner.pl, Magiczny Kraków (www.krakow.pl), Eurostudent.pl oraz studentnews.pl.

Więcej informacji dotyczących Konferencji ECONFTOUR można znaleźć pod adresem: www.econftour.syskonf.pl oraz na fanpage-u Koła: https://www.facebook.com/InvenTur/?fref=ts

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności
×