Eko-transformacja w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach

Tegoroczna Gala Ambasadorów Kongresów Polskich, już w październiku, odbędzie się w przestrzeniach Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach, w którym planowana jest eko-transformacja.

Zdaniem zarządcy MCK i Spodka oba obiekty powinny funkcjonować na zasadach zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności, z ograniczonym do minimum wpływem na środowisko naturalne. Planując dalsze inwestycje w tym kierunku, zaprasza więc do współpracy wykonawców specjalizujących się w innowacyjnych, proekologicznych rozwiązaniach dla budownictwa.

Już teraz na drogach wjazdowych do Spodka i MCK zastosowano termoizolację, która ogranicza uciekanie ciepła, w wyniku przeprowadzanej renowacji toalet w Spodku wprowadzono, między innymi, system czujek ograniczających zużycie wody, a dach MCK na powierzchni około 3 tys. m² porasta zielona trawa.

Halę Spodka i Międzynarodowe Centrum Kongresowe odwiedza rocznie 1,2 miliona gości i widzów. Co roku w obiektach odbywa się około 500 wydarzeń. Wśród nich wielkoformatowe jak: Szczyt Klimatyczny COP24 w 2018 roku, Światowa Konferencja Antydopingowa w 2019 roku, czy zaplanowane w 2022 roku Światowe Forum Miejskie. Z kolei Gala Ambasadorów Kongresów Polskich, która w MCK gościć będzie już po raz drugi (wcześniej w 2015 roku), jest przykładem wydarzeń prestiżowych, skupiających grono wybitnych osobowości polskiego świata nauki, gospodarki i kultury. Warto więc zarezerwować w swoim kalendarzu datę 21 października 2019 roku.

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności
×