Inauguracja Konkursu na Najlepsze Centrum Informacji Turystycznej w Polsce

Rozpoczął się E-Konkurs na Najlepsze Centrum Informacji Turystycznej w Polsce, w którym chodzi o wyłonienie najlepszych i wyspecjalizowanych podmiotów z zakresu informacji turystycznej. Do 30 września br. Polska Organizacja Turystyczna przyjmuje zgłoszenia w konkursie. Mogą brać udział jedynie te centra i punkty informacji turystycznej, które pomyślnie przeszły proces E-Certyfikacji Informacji Turystycznej w ramach rozwoju Polskiego Systemu Informacji Turystycznej.

Zgłoszone do konkursu jednostki informacji turystycznej są oceniane z uwzględnieniem m.in. takich elementów jak: profesjonalna obsługa turystów, obecność w sieci, współpraca na rzecz kreacji produktów turystycznych, czy promocji lokalnych usług turystycznych, inicjatyw regionalnych.

Na zwycięzców w każdej z czterech standardowych kategorii od 1 do 4 gwiazdek czekają atrakcyjne nagrody. Szczegółowe zasady udziału w konkursie oraz kryteria oceny określa każdorazowo regulamin konkursu.

Rywalizacja w konkursie służy także wymianie doświadczeń, a tym samym promowaniu najlepszych rozwiązań funkcjonowania wśród istniejących punktów informacji turystycznej. Utwierdza ponadto władze samorządowe w przekonaniu, że niezwykle ważne dla gospodarki turystycznej regionu jest rozwijanie sieci jednostek informacji turystycznych. Kluczowe znaczenie mają w tym przypadku: poziom obsługi, przygotowanie merytoryczne oraz dążenie do funkcji ambasadora regionu dla turystów decydujących na podróż w Polsce.

Regulamin i wnioski konkursowe są dostępne wyłącznie w formule aplikacji TurApka, która jest wyposażona w moduł E-Konkurs na Najlepsze Centrum Informacji Turystycznej w Polsce. 

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności
×