Jak urządzić hotelowy pokój

Wystrój pokoju jest indywidualną kwestią każdego inwestora, jego gustu i możliwości finansowych. Najlepiej jeśli zatrudni do tego projektanta wnętrz. Ale warto, aby sam też wiedział, czego może oczekiwać i na co go stać.Aby stworzyć spójną estetycznie całość współgrać musi ze sobą to co jest na podłodze, to co jest na ścianach, to co wisi przy oknach i leży na łóżku. Jak to wszystko odpowiednio dobrać, tak aby jeszcze do tego służyło jak najdłużej piszą zajmujący się tym eksperci.

Jak i jakie wybrać okleiny

Współczesne wnętrze hotelu jest jak współczesny człowiek. Musi być dobrze zorganizowane i odporne na szybkie tempo toczącego się życia. Jednym z elementów wnętrza, który decyduje zarówno o jego atrakcyjności dla gościa hotelowego, jak i o bezpieczeństwie ekonomicznym hotelu, jest wystrój ścian.

Tak, jak zwracamy uwagę na odczucia związane z przemieszczaniem się po różnych rodzajach posadzek (ich twardość czy specyficzny odgłos kroków), tak w przypadku ścian istotny jest dotyk, ich grafika i kolor. Ponieważ ogromną rolę w odczuciach gościa, które wpływają na ocenę hotelu, odgrywa jego stan techniczny i czystość, należy zwrócić szczególną uwagę na dobór materiałów dekoracyjnych pod kątem ich wytrzymałości użytkowej oraz łatwości w usuwaniu ewentualnych zabrudzeń, takich jak ślady po obcasach, kolorowych płynach, szmince itp. Doświadczony przedsiębiorca hotelowy raczej oszczędza poprzez wykonanie optymalnego projektu architektonicznego, odpowiednią organizację pracy czy dobór dostawców usług i galanterii hotelowej używanej na co dzień, niż poprzez używanie jak najtańszych, a co za tym często idzie słabych jakościowo elementów wystroju wnętrza.

Szybkie i czyste 

Produktem, który jest najodpowiedniejszy do wnętrz hotelowych, są szerokie (110−130cm) okleiny ścienne. Okleiny pozwalają szybko i stosunkowo niedrogo zarówno zabezpieczyć ściany przed brudem i bezmyślnością gości hotelowych, jak i nadać im szlachetny i elegancki wygląd, dopasowany do oczekiwanej przez nas grupy odbiorców. Pomimo że obecnie są tysiące różnych rozwiązań materiałów wykończeniowych, okleiny ścienne łączą w sobie kilka bardzo istotnych cech. Są szybkie i czyste w montażu, a więc można je zainstalować w ostatnim niemalże momencie, a nawet można prowadzić prace już po otwarciu hotelu, kiedy goście nawet nie będą zdawać sobie z tego sprawy. Okleiny pozwalają w 100 proc. kontrolować zgodność projektu z jego realizacją, co jest szczególnie ważne przy koordynacji pracy wielu ekip budowlanych. Dobrej jakości okleiny można użytkować przez 10−15 lat bez konieczności konserwacji. W przypadku oklein winylowych, można je często myć miękkimi detergentami i ciepłą wodą czy alkoholem, jeżeli zabrudzenia tego wymagają.

Dalsza część artykułu dostępna jest tutaj.

Źródło: eHotelarz.pl, data dostępu 13.06.2013

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności
×