Jak założyć LOT w 8 krokach?

Lokalna Organizacja Turystyczna to struktura członkowska, przybierająca prawną formę stowarzyszenia rejestrowego z osobowością prawną oraz wybieralnymi władzami, zarządem i komisją rewizyjną.

 

Procedurę założenia LOT można opisać w ośmiu krokach.

LOT to organizacja działająca na prawach stowarzyszenia w oparciu o ustawę Prawo o Stowarzyszeniach z uwzględnieniem szczególnej sytuacji wynikającej z art. 4 ust. 2, ustawy o Polskiej Organizacji Turystycznej – powodującej, że (mimo statusu stowarzyszenia) członkiem LOT mogą być, obok osób fizycznych, również osoby prawne a w szczególności jednostki samorządu terytorialnego (JST), organizacje zrzeszające przedsiębiorców z dziedziny turystyki, oraz inne stowarzyszenia i przedsiębiorcy działający jako spółki prawa handlowego. Członkostwo jednostki samorządu terytorialnego nie jest w tym przypadku wymogiem formalnym, lecz z funkcjonalnego punku widzenia niezbędnym.
LOT bez członkostwa samorządu terytorialnego, na terenie którego prowadzi działalność, to w zasadzie zwykłe stowarzyszenie a nie Lokalna Organizacja Turystyczna.

Zobacz broszurę Jak założyć LOT?

Zobacz broszurę - Korzyści z założenia LOT

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności
×