Kolej na kino w pociągach do Gdyni i Zakopanego!

Ruszyła akcja „Kolej na kino z legalnych źródeł”. Od wczoraj w pociągach TLK Rataj oraz EIC Tatry kursują specjalne wagony, w których podróżni mogą obejrzeć cenione polskie oraz zagraniczne filmy. Kolejowe kino zorganizowało PKP Intercity oraz Fundacja Legalna Kultura. Będzie ono kursowało do końca września.

Do Gdańska z Woodym Allenem, do Zakopanego z Andrzejem Chyrą

Pasażerowie pociągu TLK Rataj kursującego na trasie Warszawa - Gdynia - Warszawa oraz EIC Tatry jeżdżącego w relacji Warszawa - Zakopane - Warszawa mogą odbyć podróż w specjalnych wagonach kinowych. Przez całą drogę będą w nich wyświetlane filmy wybrane przez Fundację Legalna Kultura. Widzowie mogą zobaczyć między innymi słynne europejskie produkcje Woody'iego Allena, jak „O północy w Paryżu”, „Vicky Cristina Barcelona” czy „Śmietanka towarzyska”, komedię „Szef” w reżyserii Johna Favreau, czy „Carte Blanche” z Andrzejem Chyrą i Arkadiuszem Jakubikiem.

Podróżni chcący  odbyć podróż w wagonie kinowym podczas zakupu biletu muszą wybrać, że właśnie w tej części pociągu chcą jechać - wyjaśnia Agnieszka Serbeńska, rzecznik prasowy PKP Intercity. - Mamy nadzieję, że pomysł ruchomego kina spodoba się pasażerom.

Poprzez akcję chcemy zachęcić podróżnych  do korzystania z legalnych źródeł kultury, które udostępniają treści w zgodzie z prawem i wolą twórców - mówi Szymon Majewski, rzecznik prasowy Fundacji Legalna Kultura. - Dla pasażerów PKP Intercity przygotowaliśmy różnorodny repertuar filmów polskich i zagranicznych. Mam nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie.    

Wagony kinowe będą kursowały do końca września. Bilety na przejazd nimi można nabyć w kasach na dworcach kolejowych oraz poprzez stronę internetową www.intercity.pl 

Akcja ma charakter pilotażowy.

Fundacja Legalna Kultura – partner projektu - prowadzi opartą na pozytywnym przekazie kampanię społeczną, zajmuje się edukowaniem w zakresie prawa autorskiego, dostępności legalnych źródeł kultury i zagrożeń związanych z piractwem. Fundacja pokazuje, że kultura to wspólnota twórców i odbiorców. Prowadzi między innymi projekty „W czerni kina”, „Kultura na widoku”, „Otwarte Drzwi Do Kultury”, warsztaty dla uczniów i nauczycieli oraz portal www.legalnakultura.pl, na którym znajduje się jedyna w Polsce Baza Legalnych Źródeł Kultury.

Źródło: materiał prasowy PKP Intercity SA

PKP Intercity SA -największy polski operator kolejowy, który łączy centra dużych miast oraz popularne ośrodki turystyczne w kraju, a także umożliwia wygodne podróżowanie w relacjach międzynarodowych. Każdego dnia przewoźnik uruchamia około 350 składów. W 2016 r. z jego usług skorzystało 38,5 mln klientów, czyli o 7,3 mln pasażerów więcej niż rok wcześniej. Najważniejsze wyznaczniki podróżowania z PKP Intercity to: konkurencyjne czasy przejazdów atrakcyjne ceny biletów oraz komfortowy tabor.

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności
×