Materiały Szkoleniowe IV Forum POT-ROT-LOT-Miasta-Branża

W dniach 14-16 listopada 2016 r., w Starych Jabłonkach odbyła się IV edycja Forum POT-ROT-LOT-Miasta-Branża.

 

W spotkaniu wzięli udział dyrektorzy wszystkich zagranicznych ośrodków POT i podczas tzw. rozmów stolikowych z przedstawicielami regionalnych organizacji turystycznych i miast ustalili wspólne promocyjne działania na swoich rynkach. W tym roku, po raz pierwszy zastosowano aplikację, dzięki której na bieżąco można było śledzić przebieg rozmów, których efektem było w sumie 536 porozumień, co do konkretnych działań.

Forum to także okazja, żeby wyjaśnić ewentualne rozbieżności w istotnych kwestiach dotyczących zarządzania turystyką. W części przeznaczonej dla Forum ROT odbył się panel, w którym wzięli udział przedstawiciele regionalnych organizacji turystycznych oraz dr Wojciech Fedyk, prezes POT. Debatę podsumował także obecny na tej części Forum podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Dawid Lasek.

W części przeznaczonej na prezentacje o charakterze informacyjno-edukacyjnym uczestnicy Forum mieli okazję dowiedzieć się między innymi nt. wieloletniego programu  NIEPODLEGŁA przygotowywanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego na stulecie odzyskania niepodległości z kolei Agata Witosławska, dyrektor Zagranicznego Ośrodka POT w Hiszpanii podzieliła się wiedzą o funkcjonowaniu w Hiszpanii i Portugalii sieci hoteli historycznych. Bartłomiej Walas, wiceprezes POT przedstawił materiał dotyczący komunikacji marketingowej - także w kontekście strategii marketingowej Polski w sferze turystyki na lata 2017-2020.

Do pobrania:

Niepodległa na lata 2017-2021,

Hotele z historią w tle na Półwyspie Iberyjskim,

Czas na komunikację marketingową

Równolegle dla przedstawicieli Lokalnych Organizacji Turystycznych trwały warsztaty, które POT przygotowała po wcześniejszym rozpoznaniu oczekiwań zgłoszonych przez uczestników. Jednym z zagadnień była kwestia prowadzenia działalności gospodarczej LOT-ów oraz Ustawy o Zamówieniach Publicznych. Warsztat prowadzili prawnicy  Ćwik i Partnerzy Kancelaria Radców Prawnych. Kolejny panel dla Lokalnych Organizacji Turystycznych poświęcony był zmianom strukturalnym koniecznym do funkcjonowania LOT-ów a moderowali go Jarosław Lichacy Prezes Darłowskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej oraz Piotr Misztak Prezes Szczecineckiej Lokalnej Organizacji Turystycznej.

Wśród poruszanych tematów znalazły się między innymi takie jak źródła finansowania działalności – system grantowy, odpis opłaty miejscowej, mechanizmy zachęcające do tworzenia i współpracy JST i LOT czy model współpracy między  ROT-ami  z LOT-ami. Jednak kluczową kwestią tego spotkania była deklaracja powołania stowarzyszenia LOT-ów w Polsce, które będzie reprezentantem swoich interesariuszy ale także partnerem do rozmów z Polską Organizacją Turystyczną, co podkreśla dr Wojciech Fedyk, prezes POT, będący inicjatorem tej idei.

Do pobrania:

Uwarunkowania prawne relacji organizacji turystycznych i Jednostek Samorządu Terytorialnego

POT-ROT-LOT – jak zrealizować założenia systemu? – podział kompetencji i obszary współpracy

Funkcjonowanie Lokalnych Organizacji Turystycznych w Regionie Świętokrzyskim

Działalność gospodarcza LOT oraz ustawa Prawo zamówień publicznych

Jak sprzedawać marzenia? Produkt turystyczny z perspektywy konsumenta.

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności
×