Najczęstsze błędy w nawigacji stron firmowych

Dobrze zbudowana strona firmowa to przede wszystkim taka, na której łatwo i w intuicyjny sposób można znaleźć potrzebne informacje. Strona musi również zachęcać do skorzystania z oferowanej na niej usługi i w sposób naturalny prowadzić do zamówienia.

Niestety bardzo wiele stron nie spełnia tych założeń z powodu podstawowych błędów w nawigacji, których w bardzo prosty sposób dałoby się uniknąć.

1. Zbyt rozbudowana strona

Strona powinna zawierać tylko naprawdę potrzebne informacje. Inaczej zaczyna się robić bałagan. Użytkownik musi dłużej szukać potrzebnych danych, rozprasza się. Bardzo często zniechęcony po prostu wychodzi.

Odbiorca, przeglądając ofertę na stronie, poszukuje przede wszystkim korzyści dla siebie. Naprawdę nie interesuje go, że firma ma 200 lat doświadczenia i zdobyła 500 certyfikatów, które może sobie obejrzeć poniżej.

Są oczywiście branże, w których takie informacje budują zaufanie potencjalnego klienta. Treści tego typu trzeba jednak odpowiednio wyważyć. Nie wrzucać wszystkich certyfikatów, a np. tylko trzy najważniejsze. Napisać o sobie w dwóch akapitach, a nie na obszarze odpowiadającym wielkością trzem kartkom A4. Nie stosować pustosłowiu – “jesteśmy najlepsi, mamy tylko doświadczonych pracowników”….

Szanujmy czas użytkowników i dawajmy im tylko to, czego potrzebują.

2. Za dużo poziomów w menu

Takie same zasady dotyczą menu na stronie. Nie może być zbyt rozbudowane. Inaczej będzie mylić użytkowników.

Dobre menu powinno mieć maksymalnie dwa poziomy i to w niewielkiej liczbie miejsc.
3. Zbyt rozbudowana ścieżka

Absolutnie niedopuszczalna jest zwłaszcza zbyt długa ścieżka do zapytania, złożenia zamówienia, czy kupna. Dajemy w ten sposób użytkownikowi mnóstwo czasu, w którym może się zwyczajnie rozmyślić i sami strzelamy sobie w stopę.

Przeczytaj cały artykuł

Źródło: NowyMarketing, data dostępu: 28.04.2015

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności
×