Narzędzia przydatne w content marketingu

Autorzy bloga eholiday.pl opublikowali listę interesujących narzędzi pomocnych w zarządzaniu, redagowaniu i dystrybucji atrakcyjnego wizualnie contentu.

MailerLite – Mimo że system pojawił się w Polsce ponad 5 lat temu, nadal nie jest zbyt popularny wśród marketerów. A szkoda, by został zaprojektowany głównie dla małych podmiotów, które nie mają czasu na wdrażanie rozbudowanych i trudnych aplikacji. MailerLite jest bardzo intuicyjnym posiada najbardziej niezbędne funkcje, które pozwolą ci stworzyć niebanalny newsletter w kilka minut.

Monitori – ciekawe narzędzie do monitorowania internetu. Jeśli działacie aktywnie w mediach, zwłaszcza tych społecznościowych, i szukacie alternatywy dla Brand24 lub SentiOne, warto wypróbować Monitori w wersji 2.0. Polecamy!

Sotrender to umożliwia rzetelną analizę działań, jakie podejmujemy na Facebooku, Twitterze, Instagramie czy YouTube.  Dzięki niemu możemy na bieżąco śledzić zasięg, zaangażowanie czy popularność treści publikowanych w wybranych kanałach społecznościowych. Ciekawą funkcjonalnością są wskazówki, które na podstawie naszych działań podpowiadają, jak poprawić komunikację na danym kanale.

Canva – bardzo prosty i intuicyjny program do tworzenia prostych grafik. Jeśli Wasz grafik jest właśnie na urlopie, albo napisał sobie na drzwiach „Zarobiony jestem”, pora wziąć sprawę w swoje ręce. Canva pomoże ci zrobić nowe cover photo, plakat, certyfikat, post na Instagramie, a także prezentację. Wersja bezpłatna jest nieco okrojona, ale i tak warta polecenia.

InstaMaster – prosta i niezwykle użyteczna aplikacja służąca do uploadowania zdjęć i filmików wideo z komputera na Instagram.

Piktochart – prosty program, za pomocą którego możemy samodzielnie zaprojketować infografikę, baner lub prezentację. Tworzenie infografiki z gotowych szablonów jest szybkie i intuicyjne, nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Przygotowaną grafikę możemy możemy osadzić na stronie za pomocą wygenerowanego kodu lub zapisać w formacie jpg lub png (w wersji bezpłatnej ze znakiem wodnym).

Źródło: blog.eholiday.pl, data dostępu: 30.11.2016

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności
×