Nowa edycja konkursu EDEN

Komisja Europejska zainaugurowała nową edycję konkursu EDEN. Inicjatywa ta nagradza najlepsze osiągnięcia w obszarze zrównoważonej turystyki oraz praktyki w zakresie zielonej transformacji w mniejszych miastach w całej Europie.

Aby ubiegać się o tytuł Modelowego Ośrodka Turystycznego Europy 2023, miasta (25-100 tys. mieszkańców) prezentują swoje najlepsze praktyki w obszarze zrównoważonej turystyki i zielonej transformacji. Konkurs jest otwarty dla wszystkich państw UE oraz krajów spoza UE uczestniczących w programie COSME.

Zgłoszenia są na początku oceniane przez panel niezależnych ekspertów z dziedziny zrównoważonego rozwoju. Na kolejnym etapie przedstawiciele trzech wybranych miast będą prezentować swoje kandydatury przed komisją. To jury wybierze jednego zwycięzcę, który będzie nosić tytuł Modelowego Ośrodka Turystycznego 2023 roku. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w listopadzie 2022.

Zwycięski ośrodek uzyska status pioniera zrównoważonej turystyki zaangażowanego w realizację celów Europejskiego Zielonego Ładu i otrzyma wsparcie ekspertów w zakresie promocji i brandingu przez cały 2023 rok.

Zgłoszenia przyjmowane są do 1 czerwca 2022 r., do godziny 17:00. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: https://ec.europa.eu/growth/sectors/tourism/eden/apply_en

Przewodnik dla aplikujących znajduje się pod poniższym linkiem.

Dane kontaktowe organizatora

European Destinations of Excellence Secretariat
e-mail: info@edensecretariat.eu
tel.: +49 30 700 186 390

European Commission
DG Internal Market, Industry, Entrepreneurship & SMEs
e-mail: GROW-EDEN@ec.europa.eu

 

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności
×