Nowoczesne usługi turystyczne – studia podyplomowe na Uniwersytecie Łódzkim

Studia podyplomowe „Nowoczesne usługi turystyczne” prowadzone są na Wydziale Nauk Geograficznych przez Instytut Geografii Miast i Turyzmu. Studia adresowane są do absolwentów różnych kierunków, którzy chcą zdobyć praktyczną wiedzę na temat nowoczesnych usług turystycznych, by podjąć pracę w tym sektorze, a także do osób, które już są pracownikami branży turystycznej, ale nie posiadają kierunkowego wykształcenia i chciałyby poszerzyć i usystematyzować wiadomości, zwłaszcza w zakresie jednej z trzech specjalizacji: obsługa ruchu turystycznego, hotelarstwo lub rekreacja (uczestnicy deklarują wybór specjalizacji przed rozpoczęciem zajęć).

Szeroki i zróżnicowany zestaw przedmiotów realizowanych w ramach studiów podyplomowych pozwala przekazać słuchaczom nie tylko aktualną wiedzę o jednej z najszybciej rozwijających się gałęzi gospodarki narodowej, ale również wykształcić szereg praktycznych umiejętności związanych ze świadczeniem usług turystyczno-rekreacyjnych. W ramach zajęć istnieje możliwość zdobycia dodatkowych kompetencji, m.in. pilota wycieczek, rezydenta biura podróży, animatora czasu wolnego, instruktora fitness.

Uwaga! Zajęcia teoretyczne odbywają się w Instytucie Geografii Miast i Turyzmu UŁ w Łodzi, zajęcia praktyczne zaś – w Stacji Terenowej UŁ w Spale. Czas trwania: 2 semestry, 230 godzin. Tryb: studia niestacjonarne.  Kierownik studiów: dr Andrzej Stasiak. Więcej na stronie Studia podyplomowe.

Źródło: Instytut Geografii Miast i Turyzmu Uniwersytetu Łódzkiego, data dostępu 16.08.2013

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności
×