Ogólnopolskie Obchody Światowego Dnia Turystyki w Cieszynie

21 września odbyły się w Cieszynie obchody Światowego Dnia Turystyki, w których wziął udział Robert Andrzejczyk, prezes POT.

W ramach tego wydarzenia Ministerstwo Sportu i Turystyki wraz z Polską Organizacją Turystyczną, Urzędem Miasta Cieszyn, SWRiR OLZA oraz Tauron Ciepło zorganizowało w dniu 21 września br. w Hotelu Liburnia w Cieszynie konferencję pt. "Marka turystyczna – podstawą efektywnej promocji regionu, kraju". W trakcie spotkania zostały zaprezentowane zagadnienia związane m.in. z markowymi produktami turystycznymi i sposobami tworzenia i promocji produktów turystycznych. W konferencji udział wzięło ponad 130 uczestników, w tym: przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego, branży, regionów, eksperci oraz wiele innych osób, którym bliski jest rozwój i promocja turystyki. Panele dyskusyjne moderowali: Jacek Janowski, dyrektor Departamentu Produktu Turystycznego i Współpracy Regionalnej POT i Adam Mikołajczyk, prezes Best Place.

Zobacz prezentacje prelegentów:

Trendy w rozwoju i promocji produktow turystycznych w oparciu o prezentowane przykłady - Adam Mikołajczyk

Potencjał turystyczny i rekreacyjny Lasów Państwowych w budowaniu marki turystycznej - Anna Pikus 

Śląsk Cieszyński - Lokalna Marka Terytorialna - Bogdan Kasperek

Wielokulturowy Nurt Bugu - Dorota Lachowska

Transgraniczna turystyka rowerowa - Daniel Mourek

Kreowanie Marki Turystycznej - Jacek Pogorzelski

Wielki Gościniec Litewski sieciowy produkt turystyczny - Katarzyna Sobieska

Marka Cieszyn

 Szlak Orlich Gniazd

 

Tego samego dnia w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie odbyła się uroczysta Gala, podczas której Dariusz Rogowski, Podsekretarz Stanu w MSiT wręczył odznaki honorowe Za Zasługi dla Turystyki osobom zasłużonym, działającym w sferze turystyki. Galę uświetnił występ Zespołu Pieśni i Tańca ŚLĄSK.

 

www.youtube.com/watch

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności
×