"Piwny Poznań"

„Piwny Poznań” to trzynaście starannie wybranych, nietuzinkowych poznańskich lokali, Centrum Wycieczkowe LECH, autorskie zdjęcia i opisy po polsku oraz angielsku. Jest to bardzo ciekawa i atrakcyjna publikacja przygotowana przez Poznańską Lokalną Organizację Turystyczną.

Wyróżnikiem przewodnika jest to, że ma on charakter niekomercyjny. Miejsca w nim nie można było kupić. Jak można było się w nim znaleźć? Trzeba było być knajpą z klimatem, tradycją i ofertą wykraczającą poza zwykłem bary i puby.

– Prace trwały kilka miesięcy. Pierwszy etapem był wybór lokali. Zaczęliśmy od stworzenia naszej listy, którą konsultowaliśmy ze wszystkimi, którzy mogli coś nam doradzić. Między innymi byli to zagraniczni dziennikarze, uczestniczący w organizowanych przez nas podróżach studyjnych. Bardzo szybko lista rozrosła się do kilkudziesięciu pozycji, spośród których musieliśmy wybrać kilkanaście. Decyzja nie była łatwa. Długo się spieraliśmy, z których lokali zrezygnować – tłumaczy Jakub Pindych z PLOT.

Kolejnym etapem były sesje fotograficzne w lokalach. Nie były one aranżowane, przedstawiają zatem rzeczywisty klimat miejsc. Równolegle powstały autorskie opisy.

Kolejnym etapem były sesje fotograficzne w lokalach. Nie były one aranżowane, przedstawiają zatem rzeczywisty klimat miejsc. Równolegle powstały autorskie opisy.

– Pomysł narodził się z naszych własnych doświadczeń. Po przybyciu do nieznanego miasta często stawaliśmy przed dylematem gdzie spędzić wieczór? Chcieliśmy pomóc turystom przybywającym do Poznania w wyborze, choć jesteśmy również ciekawi reakcji samych poznaniaków – dodaje Wojciech Mania z PLOT.

Koncepcja nie przewidywała stworzenia pełnego katalogu pubów i klubów w Poznaniu. Miał to być raczej wybór niewielu, ale za to bardzo różnorodnych miejsc. Stąd na liście są kluby o profilu muzycznym: rockowym (U Bazyla), bluesowym (Lizard King), czy też bardziej awangardowo-jazzowym (Dragon). Są takie, które mają własne marki piwa (Brovaria, Ministerstwo Browaru), ale też takie, które oferują dziesiątki, o ile nie setki gatunków: Setka, Basilium oferujące tylko piwa polskie, czy Kriek mający w ofercie wyłącznie wyroby belgijskich browarów. Coś dla siebie znajdą także poszukiwacze stylowych, bogatych wnętrz – ich zainteresuje pub SomePlace Else w poznańskim Sheratonie. Są tu także miejsca, jak choćby Za Kulisami, od lat towarzyszące poznaniakom i zachęcające swojską atmosferą.

Folder otwiera zaproszenie do Centrum Wycieczkowego Lech, które jest mecenasem wydania. Działające przy nowoczesnym browarze centrum zaprasza na wycieczki, podczas których można zgłębić tajniki produkcji piwa.

Przewodnik jest dostępny bezpłatnie w Centrum Informacji Miejskiej oraz Centrum Informacji Turystycznej, a także w wybranych lokalach i hotelach.

– Pomysł narodził się z naszych własnych doświadczeń. Po przybyciu do nieznanego miasta często stawaliśmy przed dylematem gdzie spędzić wieczór? Chcieliśmy pomóc turystom przybywającym do Poznania w wyborze, choć jesteśmy również ciekawi reakcji samych poznaniaków – dodaje Wojciech Mania z PLOT

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności
×