Podsumowanie pierwszego półrocza w turystyce krajowej - jakie miejsca w Polsce wybrali turyści?

Portal nocowanie.pl, sprawdził, gdzie Polacy podróżowali w pierwszym półroczu 2018 roku. Sprawdź gdzie Polacy podróżowali najczęściej w pierwszym półroczu.

- Na początku warto zaznaczyć, że użytkownicy wysłali 36% więcej zapytań o nocleg niż w I półroczu 2017. Niemal w każdym województwie widać wzrost w stosunku do poprzedniego roku, zmieniały się jednak preferencje poszczególnych miast i miejscowości. - mówi Kamila Miciuła ekspert Nocowanie.pl

Nadal najchętniej wybierane są góry i morze, ale ogromne wzrosty widać w województwach: podkarpackim - 69% więcej zapytań o nocleg, śląskim - 61% więcej, warmińsko-mazurskim - 53% więcej, lubelskim - 53% więcej oraz wielkopolskim. Niewielki spadek zainteresowania noclegami odnotowano tylko w województwie kujawsko-pomorskim i mazowieckim - 3% mniej zapytań niż w roku 2017. - dodaje Kamila Miciuła.

Powyższe dane obrazują, że preferencje turystów i osób podróżujących zmieniają się. Coraz częściej zamiast najbardziej popularnych miejsc wybierają te, w których nie ma takich tłumów, jak np. w Zakopanem czy we Władysławowie.

Noclegi w Polsce

Poniżej przedstawiono top 10 w każdym z województw. Jednak zacznijmy od pierwszej dziesiątki najbardziej popularnych miejsc w kraju, znalazły się tutaj miejscowości takie jak:

 

Pierwsza trójka wygląda dokładnie samo jak w roku ubiegłym. W bieżącym roku nowością w zestawieniu top 10 są Szczyrk i Krynica Morska, a zaskoczeniem brak Sopotu i Gdańska.

Zapoznaj się z danymi z pozostałych regionów.

Źródło: Nocowanie.pl, informacja prasowa, data dostępu: 25.07.2018

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności
×