Polska wygrywa prestiżową nagrodę w Holandii

Polska zdobyła nagrodę The Best MICE Destination 2019, przyznawaną przez najważniejszy magazyn branży turystyki biznesowej w Holandii – MICE & Business Travel. Już teraz przemysł spotkań i wydarzeń generuje ok. 1 proc. polskiego PKB.

Jest to najważniejsze wyróżnienie dotyczące turystyki MICE w całym Beneluksie. Do nagrody poza Polską nominowane były także Francja i Irlandia Północna.

To co zdecydowało o naszym zwycięstwie to nowoczesna baza hotelowa, liczne obiekty konferencyjne i wystawiennicze, obiekty unikatowe, dobra infrastruktura komunikacyjna, a także organizacje i firmy gotowe do profesjonalnej obsługi spotkań biznesowych o różnej skali — mówi sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Anna Krupka.

Uroczyste wręczenie nagrody odbyło się 9 września podczas targów Business Traveler & MICE zorganizowanych przez redakcję magazynu w amsterdamskim hotelu Corendon. Podczas warsztatów branży przemysłu kongresów i spotkań, które towarzyszyły uroczystości przyznania nagród, jego uczestnicy podkreślali, że Polska jest krajem bezpiecznym i przyjaznym, a także organizatorem coraz większej liczby spotkań o charakterze kulturalnym, naukowym i biznesowym.

Polska dysponuje wszystkimi aktywami do intensywnego rozwoju branży spotkań i przyciągania większej liczby międzynarodowych wydarzeń o każdej skali – mówi prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Robert Andrzejczyk. — Nie byłoby tego sukcesu gdyby nie ciężka praca naszego ośrodka w Holandii i działającego w strukturach POT Poland Convention Bureau.

Czytelnicy magazynu MICE & Business Travel przyznali również dodatkowe wyróżnienia. Za najlepszą sieć hoteli dla branży przemysłu kongresów i spotkań uznano NH Hotels, a najlepszą linię lotniczą holenderskie KLM.

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności
×