Polski Holding Hotelowy pod auspicjami Skarbu Państwa

Skarb Państwa stworzy Polski Holding Hotelowy i skonsoliduje swoje aktywa hotelowe – poinformowała spółka Chopin Airport Development.

Jak poinformowała w oficjalnym komunikacie spółka Chopin Airport Development, rosnący ruch turystyczny w naszym kraju, a także rozwijająca się dynamicznie polska gospodarka wymagają coraz lepszego zaplecza i infrastruktury wspierającej ten rozwój. W związku z tym pod auspicjami Skarbu Państwa powstać ma spółka Polski Holding Hotelowy, która ma zająć się zarządzaniem majątkiem hotelowym Skarbu Państwa, a także jego rozwojem i promocją.

Pierwszym krokiem do skonsolidowania bazy hotelowo-rekreacyjnej na terenie całego kraju jest zbycie przez Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” udziałów spółki Chopin Airport Development na rzecz Skarbu Państwa.


Powołanie Polskiego Holdingu Hotelowego pozwoli odbudować wartość obiektów należących do Skarbu Państwa i korzystać z efektów skali. Realizację tego ważnego dla sektora turystycznego projektu oddajemy w ręce profesjonalistów z branży hotelarskiej – spółce Chopin Airport Development, która opracuje model konsolidacji, a następnie będzie mogła rozpocząć integrację aktywów hotelowych rozproszonych dziś między różne podmioty pozostające w domenie państwa – powiedział premier Mateusz Morawiecki, cytowany w komunikacie.

Z kolei prezes Chopin Airport Development wskazuje, że PHH ma być liderem wśród grup hotelowych w Polsce. – W ramach PHH chcemy skupiać obiekty hotelowe od segmentu ekonomicznego aż do hoteli 5-gwiazdkowych, tak aby nasza oferta była dostępna dla wszystkich. Nasze obiekty będą usytuowane zarówno w miastach, jak również w miejscowościach wypoczynkowych, co daje nam szansę budowania oferty nie tylko dla rynku biznesowego, ale również na potrzeby turystów – powiedział prezes spółki Gheorge Marian Cristescu.  


W portfelu Chopin Airport Development są trzy hotele zlokalizowane w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska Chopina – Renaissance Warsaw Airport Hotel, Courtyard by Marriott Warsaw Airport i Hampton by Hilton Warsaw Airport. Spółka posiada także hotele zlokalizowane bezpośrednio przy portach lotniczych w Gdańsku – Hampton by Hilton Gdańsk Airport i Katowicach – Moxy Katowice Airport. Do CAD należy również wypoczynkowo-konferencyjny Best Western Hotel Jurata na Półwyspie Helskim oraz dwa obiekty hotelowe Golden Tulip Gdańsk Residence i Golden Tulip Międzyzdroje Residence. Obecnie w swoich zasobach posiada osiem obiektów hotelowych, dysponujących łącznie 1 143 pokojami, a kolejne cztery hotele, które będą zarządzane przez spółkę, są w budowie. Wkrótce otwarte zostaną także hotele Moxy (Marriott Int.) w Poznaniu oraz Holiday Inn Express Rzeszów (IHG), a na przełomie 2020 i 2021 r. Moxy & Residence Inn w Warszawie.

Źródła: portal.tvp.info, waszaturystyka.pl data dostępu: 27.12.2018

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności
×