Polski start-up Hotailors zwyciężył w konkursie Future Tech Award

Jurorzy konkursu uznali, że rozwiązania polskiego start-upu mogą „zrewolucjonizować branżę", w której działa i przyznali mu główną nagrodę - 100 tysięcy euro. Na nawiązanie współpracy z Hotailors zdecydował się brytyjski koncern telekomunikacyjny Vodafone, który patronuje konkursowi.

Hotailors przy pomocy sztucznej inteligencji ułatwia przedsiębiorstwom organizowanie i rozliczanie podróży służbowych. Poprzez platformę Hotailors pracownicy mogą rezerwować wyjazdy w ramach przysługujących im limitów, a przy tym korzystać ze wsparcia agentów podróży. Firmy dostają jedną zbiorczą fakturę, mogą też kontrolować wydatki w czasie rzeczywistym.

Firma współpracuje między innymi z Google'em, Microsoftem i Amadeusem. Ma przedstawicielstwa w Warszawie, Dublinie, San Francisco i Nowym Jorku, a od tego roku także w Dubaju. W 2019 roku chce zwiększyć sprzedaż dziesięciokrotnie, do ponad 10 milionów euro.

Cieszymy się podwójnie. Zdobyliśmy nagrodę za nasz pomysł. Ale pokazaliśmy też, że mamy w pełni działające rozwiązanie, atrakcyjne dla coraz większej liczby największych światowych firm. A my jesteśmy gotowi, by dla nich pracować  - powiedział Filip Błoch, prezes Hotailors.

Źródła: Turystyka.rp.pl, tur-info.pl, data dostępu: 08.04.2019

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności
×