Polskie firmy e-turystyczne wśród najszybciej rozwijających się spółek w Europie Środkowej

Grupa eholiday.pl została wyróżniona w rankingu Deloitte Techonology Fast 50 Central Europe 2012. Spółka znalazła się na 21. miejscu. W rankingu znalazła się także spółka eSKY.pl, która uplasowała się na 30. pozycji.

Natomiast Vola.ro, rumuński serwis rezerwacji biletów lotniczych z polskimi korzeniami, drugi rok z rzędu zwyciężył w głównej kategorii rankingu. Wyróżnienie zdobył również serwis FRU.pl.

Grupa eholiday.pl po raz pierwszy w swej historii znalazła się w zestawieniu najszybciej rozwijających się firm technologicznie innowacyjnych z regionu Europy Centralnej (Albania, Bośnia-Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Estonia, Węgry, Litwa, Łotwa, Macedonia, Mołdawia, Czarnogóra, Polska, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia). Ranking Fast 50 Central Europe oparty jest na procentowym wzroście przychodów operacyjnych ze sprzedaży z ostatnich pięciu lat. W tym roku oceniano przychody za lata 2007–2011.

Grupa, osiągając w tym okresie 681 proc. wzrostu przychodów operacyjnych uplasowała się na 21. miejscu  eholiday.pl posiada własny system rezerwacji online adresowany do małych i średnich obiektów noclegowych z terenu Polski.

Na 30. pozycji znalazła się spółka eSKY.pl, która zanotowała 476 proc. wzrost.

Na pierwszym miejscu rankingu znalazła się zaś spółka Vola.ro. Rumuński serwis rezerwacji biletów lotniczych z polskimi korzeniami, osiągnął dynamikę wzrostu przychodów na poziomie 17 tys. proc. FRU.PL, jego bliźniaczy polski serwis, został wyróżniony kategorii „Wschodzące Gwiazdy” jako jedyna spółka z branży online travel i uplasował się na piątym miejscu.

Źródło: Dziennik Turystyczny, data dostępu 05.11.2012

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności
×