Portal turystyczny Atrakcje.Mazury.pl

Turystyka jest najważniejszą branżą gospodarczą na Mazurach, a prowadzenie działalności turystycznej, zgodnie z badaniami, przeprowadzonymi na mieszkańcach tego regionu, daje największą satysfakcję.

Branża turystyczna jest odpowiedzialna za wiele miejsc pracy w województwie warmińsko - mazurskim, a jej rozwój przyczynia się do wzrostu zamożności lokalnego społeczeństwa.

W celu rzetelnego poinformowania turystów o możliwościach rekreacji i wypoczynku na Mazurach, powstał w 2017 r. portal: www.Atrakcje.Mazury.pl, zrzeszający atrakcje całej krainy, w podziale na jej poszczególne miasta, w tym: Giżycko, Mikołajki, Mrągowo, Ełk, Kętrzyn, czy Węgorzewo.

Portal turystyczny Atrakcje Mazury znacząco różni się od pozostałych, już istniejących serwisów internetowych, swoją niezwykle przyjazną użytkownikowi funkcjonalnością. Jest to portal tworzony przez wszystkich, którzy zapewniają różnego rodzaju atrakcje na Mazurach, zatem każdy ma możliwość dodania swojej atrakcji na portalu w danej kategorii oraz skorelowania z nią wydarzeń, które organizuje - w ten oto sposób powstaje pełna oferta turystycznych atrakcji dla każdego, kto podczas wizyty w jednym miejscu ma możliwość zapoznania się z wydarzaniami, które są w nim planowane lub z atrakcjami i wydarzeniami, dostępnymi w pobliżu lub o podobnej tematyce. Dostępna jest również pełna interaktywna mapa z zaznaczonymi obiektami + filtrowanie atrakcji za pomocą wyboru kategorii lub miejsca wraz z akceptowalną odległością.

O sile i wiarygodności portalu świadczy przede wszystkim wsparcie ze strony jednostek samorządu terytorialnego, lokalnych punktów informacji turystycznej, przewodników i autorów książek o Mazurach oraz operatorów największych, historycznych miejsc: operator bunkrów w Mamerkach, czy Nadleśnictwo Srokowo, operator znanej w całej Europie kwatery Adolfa Hitlera w Gierłoży (Wilczy Szaniec).

Pojezierze Mazurskie, to naturalne piękno: jeziora, plaże, porty, szlaki rowerowe i narciarskie przez lasy i pola. Na portalu promowana jest turystyka aktywna: wypożyczalnie wszelkiego rodzaju sprzętu wodnego, quady, loty samolotem, balonem, sporty zimowe, a także wypoczynek w ekskluzywnych hotelach SPA, wysokiej jakości gastronomia (restauracje), czy integracja grup podczas zorganizowanych wyjazdów tematycznych. Popularne w miastach są takie atrakcje turystyczne jak rejsy statkami, czy terenowy wyjazd autobusem z przewodnikiem.

Innymi przykładami promowanych atrakcji turystycznych to miejsca historyczne, zabytki, zabytkowe świątynie, parki przyrody, muzea i galerie sztuki, zamki, obiekty militarne, parki rozrywki, muzea historii życia etnicznych enklaw, historyczne pociągi, mosty i wydarzenia kulturalne. Organizowane wycieczki po dziedzictwie przemysłowym, twórcze warsztaty artystyczne i rzemieślnicze są przedmiotem nisz kulturowych, takich jak turystyka przemysłowa i turystyka kreatywna. Wiele atrakcji turystycznych to także punkty widokowo - obserwacyjne na mazurskie puszcze i jeziora. Atrakcjami turystycznymi są również staromazurskie legendy, rzekome widzenia UFO, czy domy, w których straszy.

Podczas gdy niektóre atrakcje turystyczne zapewniają odwiedzającym niezapomniane wrażenia za rozsądną opłatą wstępu lub nawet za darmo, inne mogą mieć tendencję do niskiej jakości i do nadużywania swoich towarów i usług w celu osiągnięcia ponadprzeciętnego zysku. Takie miejsca są powszechnie znane, jako pułapki turystyczne i nie są promowane na portalu: www.Atrakcje.Mazury.pl

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności
×