POT organizuje kurs pilotowania wycieczek po Polsce dla profesjonalnych pilotów

Obecna sytuacja na świecie sprawia, że coraz większe znaczenie w turystyce mają rynki rodzime. Wzrasta także zapotrzebowanie na pilotów wycieczek krajowych. Polska Organizacja Turystyczna, wychodząc naprzeciw branży, wspólnie z firmą Kadry Turystyki organizuje kurs pilotowania wycieczek po Polsce dla pilotów. Kurs rozpocznie się 30 października i będzie realizowany w całości w formie online.

W związku z trwającą pandemią wirusa SARS-CoV-2, grupa zawodowa pilotów wycieczek bardzo ucierpiała. Zamknięcie granic oraz poszczególnych państw na świecie, uniemożliwiło pracę dla pilotów specjalizujących się w wyjazdach zagranicznych.

Sezon wakacyjny 2020 roku udowodnił, że w wielu krajach poprzez pandemię na znaczeniu zyskała turystyka krajowa. Analogiczna sytuacja ma miejsce także w Polsce. Dlatego też Polska Organizacja Turystyczna chce pomóc przebranżowić się pilotom wycieczek zagranicznych i zapoznać ich z ofertą turystyczną kraju. Zachęcam wszystkich do udziału w bezpłatnym kursie ꟷ mówi Anna Salamończyk-Mochel, pełniąca obowiązki prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej.

Celem kursu jest zapoznanie uczestników z walorami turystycznymi i specyfiką pracy pilota wycieczek w 16 województwach w Polsce. Wiedza zdobyta na kursie ma realnie zwiększyć kompetencje pilotów i sprawić, by byli bardziej konkurencyjni na rynku pracy.

Kurs rozpocznie się 30 października i trwać będzie do 13 grudnia. Obejmuje 64 godziny zajęć, które będą odbywać się za pomocą platformy webinarowej ClickMeeeting. Zajęcia organizowane są w piątki w godz. 18.00-20.00 oraz soboty i niedziele w godz. 09.00-13.00. Uczestnicy, po zdaniu testu końcowego i osiągnięciu min. 75% frekwencji, otrzymają certyfikat potwierdzający ukończenie kursu.

Wejdź na stronę: https://kurs.kadryturystyki.pl/pot i zgłoś się do udziału w kursie.

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności
×