Prognozy dla branży hotelarskiej w nadchodzącym roku

Rok 2018 będzie na rynku hotelarskim czasem testów, zmian i nowych szans. Dobrze jest przeprowadzić nowe otwarcie w oparciu o wiedzę o nadchodzących trendach. Mamy nadzieję, że Trendy 2018, publikacja stworzona przez praktyków dla praktyków przyczyni się do wzrostu rezerwacji.

1. 3x W - Wolno, wnikliwie, wyjątkowo

W XX w. dominowało przeświadczenie, że gromadzenie dóbr jest drogą do szczęścia. Wiek XXI weryfikuje takie podejście. Dziś to doświadczanie jest wartością większą niż dobra materialne i w tym kierunku rozwijają się usługi. Jest to nowe otwarcie i wielka szansa dla hoteli. Pod warunkiem, że ową szansę dostrzegą i wykorzystają.

2.Aparthotele - luksus czy realizacja potrzeb?

Polacy oszczędzają na poziomie europejskim – w 2017 roku odsetek osób, które deklarowały posiadanie nadwyżek finansowych wyniosła 68%. Z danych Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami wynika, że 36% Polaków nie odczuwa satysfakcji z oszczędzania i poszukuje alternatywnych metod lokowania kapitału. 51% z nich wybiera nieruchomości. Od 2016 roku odnotowuje się wzrost wskaźnika RevPAR, co oznacza, że coraz bardziej opłacalne stają się inwestycje w szeroko rozumiane usługi hotelarskie.

3.Nowe wyzwania. Sharing Economy szansą dla hoteli?

Czy rozwój „społecznościowych” platform umożliwiających wynajem miejsc noclegowych może być – paradoksalnie – ich końcem, a więc i szansą dla hoteli? Na razie trudno o jednoznaczną ocenę, ale warto w tym kontekście śledzić ruchy największych, z AirBnb na czele. Serwis stanął właśnie na rozdrożu, a ostatecznie obrany kierunek wydaje się być szansą dla hoteli.

4.Nowe spojrzenia na bezpieczeństwo danych kluczem do budowania zaufania

Konsumenci zdają sobie sprawę, że udostępnianie własnych danych jest dla firm źródłem przychodów, więc coraz ostrożniej je przekazują i oczekują odpowiednich zabezpieczeń. Nowe przepisy dotyczące ochrony danych osobowych (RODO) wychodzą naprzeciw oczekiwaniom konsumentów. Poprawią też sytuację firm gromadzących dane. Również hoteli.

Pobierz raport

Źródło: profitroom.pl, data dostępu: 15.01.2018

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności
×