Rok z pandemią - badanie sektorowe kondycji przemysłu spotkań i wydarzeń

Rada Przemysłu Spotkań i Wydarzeń zaprasza firmy działające w przemyśle spotkań i wydarzeń do badania ankietowego, którego celem będzie realna ocena skuteczności narzędzi pomocowych, uruchomionych dotychczas przez polski rząd, oraz sprawdzenie obecnej kondycji sektorowej, po roku zmagań z pandemią.

 

Przed pandemią w Polsce w celach biznesowych spotykało się ponad 16 milionów osób, ponad 3 mln brało udział w targach, a ok. 29 mln chociaż raz w roku uczestniczyło w imprezie masowej o charakterze kulturalnym, rozrywkowym lub artystycznym. Co roku odbywało się również prawie 70 tys. różnych przedstawień dla 16 milionów widzów (zgodnie z badaniami branżowymi oraz danymi GUS).

Niestety to, co się wydarzyło w 2020 roku, można śmiało nazwać katastrofą: 95% odwołanych projektów, wydarzeń, spotkań lub targów w okresie marzec – grudzień 2020, redukcje pracowników dochodzące do 50% oraz spadek obrotów w przedziale 60-95%.

Za chwilę minie rok od zamrożenia przemysłu spotkań i wydarzeń w Polsce. To dobry czas, żeby podliczyć straty oraz realnie ocenić skuteczność narzędzi pomocowych uruchomionych dotychczas przez polski rząd oraz naszą kondycję sektorową po roku zmagań z pandemią.

Ankieta jest anonimowa i będzie dostępna w dniach 10-25.02. br. pod poniższym linkiem

 

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności
×