Rusza rządowy program dofinansowania dla polskich uzdrowisk

W czwartej edycji naboru wniosków o bezzwrotne dofinansowanie realizowanych inwestycji mogą ubiegać się gminy uzdrowiskowe i posiadające status obszaru ochrony uzdrowiskowej

Wartość dofinansowania, o które można wnioskować w tej edycji wynosi maksymalnie do 98 proc. wartości inwestycji (wymagany wkład własny gminy uzdrowiskowej / posiadającej status obszaru ochrony uzdrowiskowej to 2 proc.).

Gminy uzdrowiskowe oraz gminy posiadające status obszaru ochrony uzdrowiskowej mogą ubiegać się o dofinansowanie inwestycji z 37 obszarów.

Na wzór tendencji widocznych w krajach zachodnich, polskie uzdrowiska, aby zachować konkurencyjność, rozszerzają i doskonalą profil swojej działalności i unowocześniają infrastrukturę, oferując coraz bogatszy zakres atrakcyjnych produktów z dziedziny medycyny, wypoczynku, kultury, turystyki, sportu i rozrywki. W ten sposób pozyskują zarówno krajowych, jak i zagranicznych klientów oraz uzyskują lepsze efekty ekonomiczne swojej działalności.

Przyszłość wielu polskich uzdrowisk po pandemii COVID-19, zwłaszcza tych, które mają wielostronne warunki rozwojowe, zależy od rezygnacji z wyłącznie leczniczo-zabiegowego profilu tradycyjnej terapii „u wód”. Perspektywę stanowi dla nich przejście na różnorodne, niekonwencjonalne i innowacyjne rozwiązania, łączące atrakcyjne sposoby kuracji, rehabilitacji pocovidowej i profilaktyki zdrowotnej z wypoczynkiem i turystyką zdrowotną.

Rządowe wsparcie w ramach Programu Polskie Uzdrowiska pozwoli na dalszy rozwój miejscowości i gmin uzdrowiskowych bogatych w naturalne surowce lecznicze oraz unowocześnienie i tworzenie kompleksowych rozwiązań dla turystyki uzdrowiskowej. Pomocą zostanie objętych ponad 50 gmin, które ucierpiały wskutek pandemii.

Program Polskie Uzdrowiska został przygotowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki przy współpracy z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów, Stowarzyszeniem Gmin Uzdrowiskowych i Bankiem Gospodarstwa Krajowego.

Nabór wniosków potrwa do 4 marca 2022 r. do godz. 17.00.

Szczegóły na stronie:

https://www.bgk.pl/polski-lad/edycja-czwarta-polskie-uzdrowiska/#c22798

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności
×