Rynek hotelowy w Polsce 2018 raport firmy Walter Herz

Raport firmy Walter Herz podsumowujący ubiegły rok pokazuje dobrą, wzrostową kondycję polskiego rynku hotelowego.

W raporcie znajdują się informacje na temat aktualnej sytuacji na największych miejskich rynkach hotelowych w kraju, popycie i podaży na rynku hotelowym w największych polskich aglomeracjach. Dokument zawiera też informacje o średnim obłożeniu w hotelach w największych polskich aglomeracjach, a także o najważniejszych otwarciach hoteli w roku 2018.

W 2018 roku na polskim rynku hotelowym działało 2,8 tys. obiektów, oferujących łącznie ok. 137 tys. pokoi, a liczba udzielonych noclegów wzrosła o 7 proc. W dużych miastach, takich jak Warszawa czy Gdańsk, oraz popularnych kurortach turystycznych powstaje wiele nowych inwestycji, przez co zaostrza się konkurencja.

Jednym z najbardziej konkurencyjnych rynków jest stolica, która dysponuje również największą bazą noclegową (97 obiektów, 14,6 tys. pokoi). Tylko w tym roku powiększy się ona o kolejne 1,3 tys. miejsc noclegowych.

Z kolei w Trójmieście baza hotelowa powiększy się o około 800 pokoi.

Hilton Gdańsk został otwarty w 2010 roku. Był wówczas drugim hotelem sieci Hilton w Polsce i pierwszym takim w Gdańsku. Obecnie jest w Polsce 17 hoteli pod tą marką, a kolejnych 12 znajduje się w budowie.

Aby pobrać raport wejdź na stronę https://walterherz.com/pl/a/rynek-hotelowy-w-polsce


Źródła: Walterherz.com.pl, ttg.com.pl, data dostępu: 26.08.2019

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności
×