Seminarium warsztatowe Polskiej Organizacji Turystycznej i Ministerstwa Sportu i Turystyki

W dniach 29 września - 2 października 2016 r. Przemyśl podejmował polską branżę turystyczną i polskich turystów biorących udział w programie obchodów Światowego Dnia Turystyki. Ministerstwo Sportu i Turystyki wspólnie z Polską Organizacja Turystyczną zorganizowały seminarium warsztatowe poświęcone zagadnieniom teorii i praktycznym doświadczeniom wprowadzania w gospodarce turystycznej klastrów, służących rozwojowi regionalnemu i innowacyjności.

Przemyskie seminarium otworzyli wiceminister Sportu i Turystyki Dawid Lasek i prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Wojciech Fedyk. Minister Lasek nawiązał do wyjątkowo udanego dla polskiej branży letniego sezonu turystycznego wyrażając jednocześnie nadzieje, że ta pozytywna tendencja utrwali się w najbliższych latach. W utrzymaniu tego trendu może pomóc skuteczność działania w ramach klastrów. Powinny być one przede wszystkim formą współpracy i elementem budowy turystycznych marek terytorialnych, co podkreślał minister.

Prezes POT Wojciech Fedyk przekonywał uczestników do jak najlepszego wykorzystania udziału w seminarium mającego w zamyśle organizatorów służyć dzieleniu się wiedzą i nawiązywaniu partnerskiej współpracy, która jest podstawą gospodarczej idei skuteczności  klastrów. Konferencje moderował dr Jacek Borzykowski.

Pobierz prezentacje

Klaster – współczesną i przyszłościową formą organizacji w turystyce

Jeannine Hermann - The Cluster Wellness - Tirol

Marka Karpacka CARPATHIA międzynarodowy model funkcjonowania branży turystycznej 

Klaster Podkarpackie Smaki – udany początek długiej drogi

Klaster Turystyczny VisitOpolskie

Przemyski Klaster Turystyczny

Analiza prawna możliwości działania klastra turystycznego

Klaster. Podstawowe problemy.

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności
×