smartSAD – mobilna aplikacja po Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce (trasa tarnowska)!

Tarnowska Organizacja Turystyczna przedstawia nowoczesny przewodnik po regionie tarnowskim - samrtSAD!

Projekt SmartSAD to nazwa aplikacji mobilnej obejmującej tarnowską część Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce, która obejmuje w całej Małopolsce ponad 250 zabytkowych obiektów, które są nieodłącznym element polskiego krajobrazu, a najlepiej zachowały się właśnie w Małopolsce. Szlak łączy malownicze kościoły, piękne cerkwie, smukłe dzwonnice, staropolskie dwory, drewniane wille i skanseny, należące do najcenniejszych zabytków ludowej kultury materialnej.

Na trasie Szlaku znajdują się obiekty unikatowe w skali świata, w tym 8 które zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO. W okolicach Tarnowa położony jest jeden z nich – kościół pw. św. Leonarda w Lipnicy Murowanej.

Niemniejsza aplikacje zawiera opis 100 atrakcji turystycznych w tym wszystkie 46 miejsca (kościoły, spichlerze, domy, dwory) na Szlaku Architektury Drewnianej na trasie „Tarnów i okolice”.

Aplikacja została poszerzona o wybrane miejsca noclegowe i gastronomiczne w Tarnowie. Aplikacja posiada możliwość wyboru jednej z kilkunastu tras po regionie a także istnieje możliwość wytyczania trasy do miejsc przy użyciu geolokalizacji. W planowaniu pobytu w regionie tarnowskim pomoże również aktualny kalendarz imprez.

smart-SAD-01_medium

Aplikacja została wykonana przez Tarnowską Organizację Turystyczną, która powstała pod koniec 2010 roku i wpisuje się w nowoczesne, zarówno w kraju jak i w Europie, rozwiązania form współpracy samorządu terytorialnego różnych szczebli oraz lokalnej branży turystycznej. Celem TOT to przede wszystkim promocja turystyki i kreowanie lokalnych produktów turystycznych na terenie subregionu tarnowskiego.

SmartSAD to:

Ø  Aplikacja na urządzenia mobilne w systemach: Google Android oraz Apple iOS

Ø  Nowoczesny przewodnik turystyczny

Ø  opis 100 atrakcji turystycznych na trasie tarnowskiej (teren powiatów: bocheński, brzeski, dąbrowski, tarnowski oraz miasto Tarnów) w tym wszystkie 46 obiekty drewniane oraz 54 inne, ciekawe atrakcje (np. ratusz w Tarnowie, Kopalnia Soli w Bochni, Skamieniałe Miasto w Ciężkowicach)

Ø  Atrakcje w pobliżu

Ø  Przeglądanie atrakcji według kategorii

Ø  11 polecanych tras po regionie tarnowskim (w tym jedna piesza po Tarnowie)

Ø  Aktualny kalendarz imprez

Ø  Nawigacja do atrakcji z możliwością wyboru rodzaju transportu (samochód, rower, pieszo)

Ø  Informacje praktyczne danej atrakcji (dane teleadresowe, położenie, zdjęcia)

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach konkursu ofert z turystyki pn. Małopolska Gościnna”.

Całość zadania (zgodnie z umową z Woj. Małopolskim): 30 900,00 zł w tym:

Ø  dofinansowanie z UMWM w ramach programu „Małopolska Gościnna”: 25 000,00 zł (80,91%)

Ø  wkład własny TOT: 4 900,00 zł (15,86%)

Ø  wolontariat o wartości 1 000,00 zł (3,24%)

Wykonanie:

Pomysł i projekt: Marcin Pałach

Teksty: Paweł Rybak

Zdjęcia: Krzysztof Gzyl

Wykonanie aplikacji: Altconnect, www.altconnect.pl

Informacje szczegółowe w tym jak pobrać aplikację znajdują się na http://www.it.tarnow.pl/index.php/pol/Atrakcje/REGION-TARNOWSKI/Aplikacja-mobilna-Smart-SAD#sthash.kXpfqUvI.dpuf

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności
×