Spektakularne inwestycje w turystyce szansą na rozwój i promocję Polski!

Zorganizowana przez Polską Organizację Turystyczną konferencja „Spektakularne inwestycje w turystyce szansą na rozwój i promocję Polski!” rozpoczęła kampanię promującą udoskonalonych za unijne pieniądze atrakcji turystycznych.

Spotkanie w Centrum Konferencyjnym Zielna 37 skoncentrowane było na 3 z 21 projektów mających zrewolucjonizować polską infrastrukturę turystyczną. – Wydaje nam się, że ta gałąź gospodarki, jaką jest turystyka, wciąż nie jest jeszcze dostatecznie doceniona – zaczęła spotkanie wiceminister rozwoju regionalnego Iwona Wendel. Przyznała, że również w nowej perspektywie finansowej nie znalazło się miejsce dla celów stricte turystycznych. Mimo to Katarzyna Sobierajska z Ministerstwa Sportu i Turystyki orzekła, że dzięki zgłoszeniu przez MSiT turystycznych projektów, w nowej perspektywie finansowej również turystyka znajdzie szansę na dofinansowanie. Dalszą cześć spotkania zdominowało omówienie zakończonych z sukcesem „spektakularnych projektów”. – Naprawdę możemy się całkowicie wyleczyć z kompleksów, jeśli chodzi o infrastrukturę turystyczną – orzekł prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Rafał Szmytke. Dodał, że możliwość tak sprawnej realizacji projektów była możliwa dzięki szeroko rozumianej współpracy samorządów, ministerstwa i POT. – Staramy się, żeby przeprowadzane przez nas kontrole nie były na zasadzie „my przyjeżdżamy i kontrolujemy sposób wydawania pieniędzy”, ale raczej na próbie wypracowania konkretnych rozwiązań – zapewniał prezes POT. – Nie czarujmy się. Mamy bardzo sztywne ramy tego, w jaki sposób możemy wydatkować te pieniądze. Sprawa jest jasna, nie zastosowujemy się do przepisów, nie dostajemy pieniędzy – wyjaśnił Szmytke. Dzisiejsze spotkanie miało jednak przede wszystkim charakter promocyjny. Zebrani mogli się zapoznać z historią prac nad 3 z 21 inwestycji: programem ożywienia dróg wodnych w Gdańsku, budowy centrum innowacyjności w Hali Stulecia we Wrocławiu oraz ze szlakiem nowej przygody w zabytkowej kopalni soli „Wieliczka”.

Źródło: Wiadomości Turystyczne, data dostępu 26.11.2012

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności
×