Stewardessy ze Szkoły Orląt

Od nowego roku akademickiego na Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie, zwanej potocznie Szkołą Orląt będą kształcone stewardessy. Zajmie się tym Wydział Bezpieczeństwa Narodowego i Logistyki, gdzie do tej pory kształcono m.in. ekspertów od ochrony lotnisk i zarządzania kryzysowego.

Od października br. kształcony tam będzie również personel pokładowy dla lotnictwa cywilnego. Stewardessy i stewardzi z Dęblina będą legitymować się ukończeniem studiów wyższych. Do tej osoby pracujące w tym zawodzie kształcone były jedynie w systemie kursów zawodowych.

Wraz ze zwiększającą się liczbą lotnisk w Polsce oraz rosnącą liczbą naszych rodaków korzystających z transportu lotniczego rośnie zapotrzebowanie na personel pokładowy. Polskie stewardesy chętnie są również zatrudniane przez zagraniczne linie lotnicze. Część z nich pracuje na liniach do Polski, ale wiele z nich zatrudniana jest w globalnej sieci połączeń lotniczych zagranicznych przewoźników.

Źródło: TTG Central Europe, data dostępu: 09.04.2014

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności
×