Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji uruchamia innowacyjny, międzynarodowy program kształcenia.

Zajęcia, na kierunku turystyka i rekreacja, będą prowadzone wyłącznie w języku angielskim przez polskich i zagranicznych profesorów. Program jest tworzony we współpracy z czterema uczelniami z Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych, z udziałem ich najlepszych wykładowców. To pierwszy taki międzynarodowy kierunek w Polsce.

Na zinternacjonalizowanym kierunku turystyka i rekreacja w Szkole Głównej Turystki i Rekreacji będą prowadzone 4 specjalizacje menadżerskie: w tym hospitality management, event management i sport management. Program każdej specjalizacji będzie ustalany indywidualnie z zagranicznymi, partnerskimi uczelniami. Opiekunami będą profesorowie pochodzący z tych uniwersytetów. Szkoła Główna Turystyki Rekreacji prowadzi końcowe negocjacje z partnerami.

 

- Projekt wpisuje się w naszą strategię umiędzynarodowiania i podnoszenia jakości kształcenia, tak by idealnie wpasowywał się w trendy na globalnym rynku usług. Możliwość współpracy z wybitymi ekspertami z zagranicy poszerzy kompetencje naszych studentów, a zastrzyk finansowy pozwoli nam wprowadzić cenne innowacje dydaktyczne – mówi dr hab. Jolanta Żyśko, rektor Szkoły Głównej Turystki i Rekreacji.

Studia na zinternacjonalizowanym kierunku podejmie 40 studentów z Polski i zagranicy. Program jest współfinansowany z NCBiR w ramach projektu InterTour z Funduszu Europejskiego „Wiedza Edukacja Rozwój”. Szkoła Główna Turystyka Turystyki i Rekreacji otrzyma na jego wdrożenie prawie 1 mln 400 tys. zł.

Źródło:  SGTiR, data dostępu: 28.02.2017

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności
×