Szkolenie kadr Informacji Turystycznej Pomorza Zachodniego

Polska Organizacja Turystyczna we współpracy z Zachodniopomorską Regionalną Organizacją Turystyczną przeprowadziła w dn. 6 -7.11. 2019 r. w Szczecinie szkolenie dla kadr Informacji Turystycznej Pomorza Zachodniego. Głównymi tematami warsztatów były zagadnienia związane z promocją poprzez szlaki kulturowe.

Tematyczne szlaki kulturowe od wielu lat stanowią nierozłączny element przestrzeni turystycznej i krajobrazu kulturowego Polski i Europy. Jest to jedna z najbardziej przystępnych form poznania dziedzictwa kulturowego. Szlaki kulturowe stanowią bez wątpienia jedne z najważniejszych produktów turystycznych regionu. Wraz ze wzrastającą popularnością pojawia się coraz bogatsza oferta wydarzeń oraz coraz lepsze zagospodarowanie atrakcji turystycznych.

Podczas dwu dniowego szkolenia, uczestnicy dowiedzieli m. in. jak wygląda aktualna sieć realnych i wirtualnych szlaków dziedzictwa kulturowego na obszarze Pomorza Zachodniego, w jaki sposób buduje się tematyczne szlaki kulturowe, w jaki sposób budowa produktu turystycznego, jakim jest szlak kulturowy zmienia postrzeganie regionu zarówno przez mieszkańców, jak i odwiedzających region turystów, jak wyglądają geograficzne i historyczne uwarunkowania rozwoju szlaków kulturowych. Następnie uczestnicy zostali zapoznani z ofertą Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie oraz nowym produktem turystycznym - Szlakiem Piwnym.

Drugiego dnia Informatorzy wyruszyli na Szlak Gryfitów. Jest to jeden z największych i najbardziej dynamicznie rozwijających się szlaków kulturowych obejmującym swoim zasięgiem m.in. woj. zachodniopomorskie. Podczas podróży studyjnej zwrócono szczególną uwagę na to w jaki sposób promować miejsca i atrakcje turystyczne wykorzystując narzędzia storytellingu.

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności
×