Tech.Travel Award 2014

Podczas uroczystego otwarcia 22. Międzynarodowych Targów Turystycznych TT Warsaw została ogłoszona lista zwycięzców drugiej edycji konkursu Polskiej Organizacji Turystycznej i MT Targi Polska „Nowe technologie w turystyce – Tech.Travel Award 2014."

Do konkursu zgłoszono dwadzieścia dwa projekty. Jury przyznało dwie nagrody i trzy wyróżnienia oraz nagrodę specjalną Ministra Sportu i Turystyki. W tym roku rywalizacja toczyła się w trzech kategoriach: serwis internetowy, aplikacja mobilna i rozwiązanie innowacyjne/niestandardowe.

Konkurs skierowany jest do firm, organizacji, instytucji i innych podmiotów, których produkty ułatwiają podróżowanie, usprawniają zarządzanie i wspierają promocję polskich firm i regionów turystycznych. Ma on również przybliżyć przedsiębiorcom z sektora turystycznego najlepsze dostępne rozwiązania technologiczne. 

Twórcy regulaminu określili następujące kryteria oceny projektów, którymi kierowali się jurorzy - przydatność praktyczna produktu (praktyczne cele wykorzystania, kompletność i aktualność treści), innowacyjność na rynku (brak lub niewiele konkurencyjnych rozwiązań), wykorzystanie nowoczesnych technologii, dostosowanie do urządzeń mobilnych, innowacyjne wykorzystanie potencjału mediów społecznościowych.

Jury w składzie przewodnicząca - prof. SGH, dr hab. Magdalena Kachniewska; Agnieszka Tomczyszyn i Mirosław Nalazek, Polska Organizacja Turystyczna; Dawid Zaraziński, Dziennik Turystyczny; Andrzej Kozłowski, MT Targi Polska; Piotr Palma, Bogumił Zięba, Mateusz Pieniążek - sekretarz,  przyznało następujace nagrody i wyróżnienia:


Kategoria aplikacja mobilna 
Nagroda

Aplikacja Wieliczka Miners'Route Kopalni Soli „Wieliczka" Trasa Turystyczna Sp. z o.o. z Golden Submarine po to, aby dać turystom przedsmak przygody, jaka czeka ich podczas wędrówki po Trasie górniczej w Kopalni Soli „Wieliczka". Dzięki zaprojektowaniu w Adobe FLASH/AIR aplikacja działa zarówno na komputerach, jak i sprzęcie mobilnym. Innowacyjnym rozwiązaniem jest możliwość korzystania z dwóch urządzeń jednocześnie, gdzie smartfon bądź tablet wykorzystywany jest do zadań manualnych, a ekran komputera obrazuje ich efekty. Uruchamiając aplikację użytkownik zostaje początkującym górnikiem. Do wykonania ma 6 zadań, m.in. ułożenie kasztu, odwadnianie wyrobiska czy przetransportowanie urobku solnego. Efektem ostatniego może pochwalić się na Facebooku publikując własną solną rzeźbę.


Wyróżnienie

Aplikacja GCBeVENT Gdańskiego Convention Bureau i DeSmart. To jedna z pierwszych w Polsce mobilnych aplikacji eventowych, bezpłatna, adresowana do wszystkich organizatorów eventów zainteresowanych Gdańskiem i regionem (konferencje, warsztaty, targi itp.). Dostępna na 4 systemy operacyjne: Android, iOS, Blackberry oraz Windows Phone w wersji językowej polskiej i angielskiej. System składa się z aplikacji na smartfony oraz panelu administracyjnego.

 

Kategoria: Rozwiązanie innowacyjne/niestandardowe

Nagroda

Zegarek Bania - pozwala w wygodny, nieskomplikowany sposób obsługiwać Gościom większość transakcji przeprowadzanych na terenie kompleksu wypoczynkowo-sportowego „Bania" w Białce Tatrzańskiej. Może być kluczem do pokoju w Hotelu Bania Thermal & Ski, do narciarni, szafki narciarskiej i garażu podziemnego. Spełnia funkcję środka płatniczego pozwalając m.in. na korzystanie z kolei i wyciągów narciarskich bez konieczności używania dodatkowej karty/karnetu. Płacenia w restauracjach kompleksu, ale także jako biletu na baseny termalne i karnetu na stoki narciarskie. To zegarek wielu możliwości.


Wyróżnienie

Mobilna aplikacja Momondo Friend Compass firmy Momondo A/S - jedyne w swoim rodzaju połączenie funkcji metawyszukiwarki podróży z mediami społecznościowymi. Dzięki połączeniu algorytmu momondo z profilem użytkownika na Facebooku, smartfon osoby korzystającej z tej aplikacji zmienia się w prawdziwy kompas pokazujący, w których miejscach na świecie mieszkają jej znajomi. Aplikacja pokazuje również oferty cen lotów bazowane na wynikach wyszukiwania, które są dokonywane w czasie rzeczywistym. Stąd tylko kilka klinięć dzieli użytkownika od rezerwacji biletu lotniczego, a swój zakup łatwo jest udostępnić znajomym na Facebooku. Ciekawe funkcje i intuicyjność aplikacji generują wysoką satysfakcję użytkowników oraz szybkie rozprzestrzenianie się jej idei wśród grupy docelowej. Friend compass łączy użyteczność technologii z ciekawością odkrywania świata oraz oczekiwaniu na ponowne spotkanie z bliską osobą.

Kategoria: Serwis internetowy
Wyróżnienie

Giełda Wynajmu Autobusów e-TransBus firmy WZSAM to innowacyjny system optymalizacji i automatyzacji procesów wyszukiwania oraz rezerwacji autobusów, autokarów, busów na wycieczki i inne wyjazdy. Celem e-TransBus jest zaspakajanie potrzeb turystów w znalezieniu autobusu na wycieczkę poprzez optymalizację procesu poszukiwania i wyboru pojazdu, przewoźnika, negocjacji ceny usług, zawarcia transakcji, a także wsparcie dla przewoźników w otrzymywaniu zleceń przewozowych i optymalizacji wykorzystania posiadanych pojazdów. Głównym celem rozwiązania jest stworzenie - przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii, systemów wsparcia działań biznesowych klientów z branży - transportu drogowego osób i turystyki, które mają przyczynić się do zwiększenia ich zyskowności i konkurencyjności na rynku krajowym i europejskim. Innowacyjnością Giełdy e-TransBus jest pełna automatyzacja całego procesu poszukiwania autobusu, wyboru trasy przejazdu, kalkulacji ceny, jego rezerwacji, opłacenia usługi i generowania dokumentacji.

 

Nagroda specjalna Ministra Sportu i Turystyki

Aplikacja mobilna AudioTrip bielskiej spółki AudioTrip. Wykorzystując znane, sprawdzone narzędzie: audioprzewodniki oraz najnowsze technologie mobilne, AudioTrip redefiniuje indywidualne zwiedzanie. Pomaga odnaleźć się w nowym miejscu, prowadzi po trasie, opowiada po miejscach, w których się znajdujemy dokładnie w chwili gdy tam jesteśmy, przy zachowaniu pełnej niezależności zwiedzającego. Udostępnia informacje „tu i teraz". Niezależnie od tego, gdzie użytkownik się znajduje, może pobrać kompletną informację na urządzenie, które zawsze nosi przy sobie i dzięki temu zabrać ją ze sobą w podróż. Wygodny edytor tras umożliwia tworzenie i edytowanie wycieczek i natychmiastowe udostępnianie ich każdemu użytkownikowi.

Laureat Nagrody Specjalnej Ministra Sportu i Turystyki otrzymał prawo do udziału przedstawiciela swojej firmy na Międzynarodowych Targach ITB w Berlinie 2015. Nagrodzeni otrzymali możliwość wykorzystania 6 metrów kwadratowych niezabudowanej powierzchni na Targach TT Warsaw 2014 oraz certyfikat jakości, logo konkursu Tech.Travel Award z prawem wykorzystywania przez rok oraz pakiet usług promocyjnych - kampanię promocyjną w Dzienniku Turystycznym i w mediach Polskiej Organizacji Turystycznej. Wyróżnionym w poszczególnych kategoriach przyznano certyfikat jakości oraz logotyp konkursu Tech.Travel Award na rok, a także kampanię promocyjną w mediach POT.

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności
×