Tripsomnia.com z trzymilionowym dofinansowaniem

Polski start-up Tripsomnia.com, powszechnie znany jako SocialTravel, pozyskał mln złotych dofinansowania od funduszy Corvus Ventures i Kogito Ventures. Firma przeznaczy pieniądze na rozwój oprogramowania.

Zasadniczo portal funkcjonuje jako platforma do rezerwacji wycieczek i atrakcji lokalnych przez turystów, ale także jako dostawca oprogramowania w modelu SaaS dla lokalnych biur podróży i hoteli.

Od 2017 roku firma obsłużyła już 60 tys. klienów. Turystom umożliwia zapoznanie się z ofertami, dokonanie rezerwacji i bezgotówkowej płatności. Managerom atrakcji turystycznych pozwala docierać z ofertą do klienta końcowego, zarządzać terminami, bieżącymi zamówieniami oraz współpracą z agentami i hotelami. Firma zaznacza, że obecnie współpracuje z ponad 400 organizatorami i 100 hotelami w 40 krajach.

– Dzięki pozyskanej rundzie finansowania będziemy mogli przyspieszyć rozwój naszego produktu oraz zintensyfikować sprzedaż w kanale B2B przede wszystkim w krajach Unii Europejskiej: Hiszpanii, Włoszech, Malcie, Czechach, Wielkiej Brytanii i Holandii. W 2020 roku planujemy wejście na rynek USA – oznajmił Mateusz Sewastynowicz, założyciel i prezes Tripsomnia.com.

Podkreślił on również, iż firma stara się zastąpić tradycyjny model rezerwacji, często oparty na komunikacji telefonicznej, proponując dostawcom wycieczek i hotelom kompleksowe i proste w użyciu narzędzie zarządzania zamówieniami.

Źródła: WaszaTurystyka.pl, businessinsider.pl, data dostępu: 09.10.2019

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności
×