Turyści coraz częściej wybierają luksusowe hotele

W roku 2014 Polskę odwiedziło 16 milionów obcokrajowców, o 2 miliony więcej niż w poprzednim. Gdzie najchętniej wypoczywają turyści?

Porównywarka ofert turystycznych KAYAK.pl sprawdziła, gdzie szukali noclegów na trwający właśnie sezon. Zagraniczni goście chętnie odwiedzają zarówno polskie metropolie, jak i nadmorskie kurorty. Na stronach internetowych serwisu noclegów w Polsce najczęściej szukają Niemcy, Polacy oraz Amerykanie. W czołówce rankingu znaleźli się również mieszkańcy Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Francji, Włoch, Austrii, a nawet Kanady i Holandii.

Zagraniczni turyści najczęściej wybierają się do Warszawy. Podczas pobytu w stolicy najchętniej zatrzymują się w hotelach pięciogwiazdkowych, jak InterContinental, Radisson Blu czy Hampton by Hilton.

Coraz większym zainteresowaniem cieszy się również polskie wybrzeże. Na pierwszym miejscu w rankingu popularności uplasował się Kołobrzeg ze swoim pięciogwiazdkowym hotelem Marine. Wśród najczęściej szukanych miejscowości znalazły się również Międzyzdroje i Hotel Amber Baltic oraz Gdańsk z hotelem Hilton. W statystykach nie zabrakło też popularnego wśród obcokrajowców Krakowa z hotelami Radisson Blu, Wyspiański Hotel, Qubus Hotel Kraków oraz Sheraton. Z danych wynika również, że zagraniczni goście preferują głównie pięciogwiazdkowe hotele z wysokim standardem usług, ale niekoniecznie wysokimi cenami.

Preferencje polskich podróżnych również koncentrują się przede wszystkim wokół stolicy, z wyróżnieniem hoteli Novotel oraz InterContinental. Wykazują oni jednak większe niż obcokrajowcy zainteresowanie Zakopanem oraz Wrocławiem. Wśród najpopularniejszych nadmorskich kurortów znalazły się Międzyzdroje, Gdańsk oraz Sopot. Polscy podróżni równie chętnie szukają noclegów w Krakowie, szczególnie w hotelach Quality System Hotel, Sheraton oraz David Boutique. Statystyki pokazują, że najpopularniejsze są hotele trzygwiazdkowe, ale widoczne jest również rosnące zainteresowanie nieco wyższym standardem usług.

Źródło: turystyka24.tv, data dostępu: 25.08.2015

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności
×