W majówkę najczęściej czterodniowe rezerwacje

Best Western sprawdził czym charakteryzował się pobyt w hotelu podczas tegorocznego weekendu majowego. Statystyczna rezerwacja to czterodniowy wyjazd, zabukowany dla pary tydzień przed planowanym przyjazdem.

Długi weekend to najlepsza okazja, aby wyjechać na wymarzony urlop. Okazuje się, że osoby decydujące się na spędzenie czasu wolnego poza domem coraz częściej rezygnują z pobytów na działce bądź pod namiotem na rzecz hoteli z ofertą kompleksową. Ponadto, warto zauważyć zdecydowany wzrost zainteresowania polskimi obiektami wśród turystów zagranicznych.

Podczas tegorocznego weekendu majowego w hotelach Best Western w Krakowie rezerwacji dokonywano średnio na 2-3 noce. W Best Western Premier Kraków Hotel zanotowano wzrost obłożenia o prawie 50 punktów procentowych - obiekt odwiedziło o 182 zagranicznych oraz 340 krajowych gości więcej niż w 2012 r. W zdecydowanej większości rezerwacje dokonywane były przez pary oraz singli. W hotelach Best Western Kraków Old Town oraz Best Western Galicya średnie obłożenie utrzymało się na wysokim poziomie i wyniosło ponad 80 proc. Aż 75 proc. gości stanowili turyści z zagranicy, którzy do Polski przyjechali głównie z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Norwegii, Włoch i Rosji. Oprócz par hotele odwiedziły także rodziny z dziećmi.

We wrocławskim Best Western Hotel Prima średni pobyt trwał trzy dni. Rezerwacji dokonywały głównie pary z Polski, choć nie zabrakło również gości z Niemiec czy Rosji. Hotel odnotował wzrost rezerwacji o 25 punktów procentowych w porównaniu z majówką w ubiegłym roku. Dokonywano ich średnio z dwutygodniowym wyprzedzeniem.

Więcej na: www.horecanet.pl

źródło: Horecanet.pl, data dostępu 09.05.2013

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności
×