Wakacje 2018 - kiedy, gdzie i za ile?

Wakacje coraz bliżej, Polacy jak zwykle planowanie urlopu zostawiają na ostatnią chwilę, ale my już wiemy, jakie miejsca cieszą się największym zainteresowaniem turystów.

 

Portal Nocowanie.pl sprawdził, gdzie użytkownicy poszukiwali noclegu w letnich miesiącach, biorąc pod uwagę zapytania o noclegi w okresie czerwiec – sierpień 2018.

 

Wakacyjne Top 10

W wakacje już od wielu lat nieprzerwanie triumf święci Zakopane i Władysławowo.  Przypuszczamy, że w tym roku będzie podobnie, jednak na ten moment trudno wytypować faworyta, bo różnice są naprawdę niewielkie.- mówi Kamila Miciuła Specjalista ds. marketingu i PR Nocowanie.pl

Biorąc pod uwagę pierwsze dwa miejsca z wakacyjnej dziesiątki, trudno odpowiedzieć na pytanie: góry czy morze? Jednak jeśli prześledzimy kolejne pozycje, zdecydowanie częściej wybierane są miejscowości położone nad polskim morzem: Łeba, Krynica Morska, Kołobrzeg, Jastarnia, Międzyzdroje, Mielno czy Sopot.

Kiedy urlopy?

Najbardziej popularny termin urlopu to długi weekend sierpniowy, do tej pory w okresie wakacyjnym odnotowaliśmy najwięcej zapytań o daty 11-15 sierpnia. Jeśli więc chcielibyście wyjechać w tym okresie, to ostatni dzwonek, by znaleźć atrakcyjny nocleg.

Inne cieszące się dużym zainteresowaniem terminy to druga połowa lipca i pierwsza sierpnia. Jeśli więc nie macie jeszcze planów najlepiej pomyśleć o last minute na początku lipca, najłatwiej wtedy znaleźć noclegi.

Gdzie nocować?

Zdecydowana większość turystów stawia na kwatery i pokoje (46% wszystkich zapytań o nocleg w tym okresie dotyczyło właśnie tej kategorii obiektów noclegowych). Użytkownicy planują również spędzić urlopy nocując w domkach, apartamentach czy pensjonatach.

Ile zapłacimy?

W najpopularniejszych wakacyjnych destynacja średni koszt noclegu dla 2 osób najkorzystniej kształtuje się w górach, najdroższe jest polskie morze.

Porównując ceny z ubiegłego roku, wzrost widoczny jest tylko nad morzem, ok. 14 zł więcej trzeba zapłacić za nocleg dla 2 osób.

Średni koszt noclegu dla 2 osób nad morzem: 2018 - 191.51 zł; 2017 - 177.30 zł

Średni koszt noclegu dla 2 osób na mazurach: 2018 – 149.04 zł; 2017 - 165.86 zł

Średni koszt noclegu dla 2 osób w górach: 2018 – 146.87 zł; 2017 - 151.77 zł

Dane pochodzą z Serwisu Nocowanie.pl z okresu czerwiec-sierpień 2018 w porównaniu do analogicznego okresu 2017.

O Nocowanie.pl

Nocowanie.pl to lider wśród polskich portali noclegowych oferujących obiekty na terenie kraju. Za pomocą strony www.nocowanie.pl łatwo i szybko porównasz ponad 46 tysięcy ofert z całego kraju. Wygodne filtry wyszukiwania pozwalają na wybór zakwaterowania w najlepszej cenie i według indywidualnych preferencji każdego użytkownika.

Źródło: Nocowanie.pl, korespondencja nadesłana 22.06.2018

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności
×