Wczoraj, dziś i jutro turystyki aktywnej i specjalistycznej

Ukazała się publikacja pokonferencyjna „Wczoraj, dziś i jutro turystyki aktywnej i specjalistycznej” pod redakcją Andrzeja Stasiaka, Jolanty Śledzińskiej i Bogdana Włodarczyka.

Zaprezentowane w niej refleksje zachęcają do podjęcia zarówno badań empirycznych, jak i rozważań teoretycznych nad fenomenem współczesnej turystyki aktywnej w Polsce. Tym bardziej, że w ciągu ostatnich 25 lat ulegała ona niezwykle dynamicznym przemianom, czego wyrazem jest m.in. pojawienie się nowych pojęć i związany z tym chaos terminologiczny. Niniejsze opracowanie jest próbą zaprezentowania i uporządkowania aktualnej wiedzy na ten temat.

Ponad 30 autorów reprezentujących wiodące ośrodki naukowe, instytucje i organizacje społeczne z całego kraju przygotowało 26 artykułów dotyczących różnych aspektów badanego zjawiska. Zostały one zebrane w cztery rozdziały poświęcone zagadnieniom teoretycznym (w tym kwestiom terminologicznym i klasyfikacjom), formom, organizacji oraz uczestnikom turystyki aktywnej, specjalistycznej i kwalifikowanej. Mamy nadzieję, że przygotowana monografia spełni oczekiwania Czytelników i wyjaśni przynajmniej część z nurtujących ich problemów. Być może stanie się też inspiracją do dalszych badań nad tym niezwykle interesującym i wieloaspektowym zjawiskiem.

Publikacje w formie PDF znajdziemy tutaj.

Źródło: ttg.com.pl, data dostępu: 22.06.2016

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności
×