Wraca cykl szkoleniowy „Wiedza, Produkt i Współpraca - kluczem do sukcesu w turystyce”

Polska Organizacja Turystyczna wraz ze swoimi najbliższymi partnerami Regionalnymi Organizacjami Turystycznymi i Lokalnymi Organizacjami Turystycznymi kontynuuje w 2016 roku cykl szkoleń i warsztatów. Misją projektu jest umacnianie trójszczeblowego systemu zarządzania turystyką POT-ROT-LOT.

Projekt powstał na bazie doświadczeń Departamentu Produktu Turystycznego i Współpracy Regionalnej w ostatnich latach jego działalności.

W spotkaniach obok POT biorą udział przedstawiciele podmiotów mających wpływ na turystykę w regionie; Regionalne Organizacje Turystyczne, Lokalne Organizacje Turystyczne, Jednostki Samorządu Terytorialnego, gestorzy certyfikowanych produktów turystycznych, regionalna i lokalna branża turystyczna, przedstawiciele uczelni wyższych z kierunkami turystycznymi, przedstawiciele Informacji Turystycznej.

Celem projektu jest wsparcie eksperckie dla ROT-ów, LOT-ów, JST, branży turystycznej tworzącej i sprzedającej produkty turystyczne, w zakresie współpracy regionalnej, promocji turystycznej oraz profesjonalizacji produktów turystycznych z nowymi trendami zagranicznymi. Również ze specyfiką wybranego rynku zagranicznego w kontekście tworzenia oferty i zapotrzebowania na określone produkty turystyczne.

Tutaj uczestnicy szkolenia odbędą warsztat z wybranym przez siebie, zgodnie z rynkiem priorytetowym, dyrektorem Zagranicznego Ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej. W efekcie proponujemy stworzenie platformy do dyskusji merytorycznej dotyczącej zarządzania turystyką w poszczególnych regionach, uwzględniając potrzeby wszystkich zainteresowanych stron (JST, ROT, LOT-y, przedstawiciele uczelni wyższych, branży turystycznej, Informacji Turystycznej, mediów lokalnych).

Pierwsze spotkanie szkoleniowe w tym roku realizowane jest wspólnie z Dolnośląską Organizacją Turystyczną i odbędzie się 28 kwietnia br. w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu. 
Podczas debaty nt. współpracy spróbujemy odpowiedzieć sobie na następujące pytania: Dlaczego warto współpracować? Czy  warto być  członkiem Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej? Jakie korzyści płyną z członkostwa w Lokalnej Organizacji Turystycznej? Jak rozwiązać problem dublujących się kompetencji? ROT- LOT współpraca czy konkurencja?

Paweł Lewandowski, Dyrektor Zagranicznego Ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej w Berlinie przedstawi nam preferencje, upodobania i przyzwyczajenia turysty z Niemiec. Natomiast Mateusz Zmyślony z Grupy ESKADRA opowie o idei przyświecającej stworzeniu projektu Tajemniczy Dolny Śląsk, ale dowiemy się również, jak ten pomysł na promocję regionu, został wykorzystany przez zainteresowane podmioty. Jak jest komercjalizowany i jak lokalna branża może na nim zarobić?

Wszystkich zainteresowanych udziałem w tym wydarzeniu prosimy o kontakt z Dolnośląską Regionalną Organizacją Turystyczną dot@dot.org.pl

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności
×