Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii otwiera interdyscyplinarne studia podyplomowe Menedżer Turystyki Medycznej

Eksperci szacują, że każdego roku rynek turystyki medycznej wzrastać będzie o około 15 proc. Wysoka jakość polskiej kadry medycznej i infrastruktury oraz niezwykle konkurencyjne ceny powodują, że coraz więcej obcokrajowców korzysta z usług medycznych w Polsce.

Współczesne trendy społeczne wskazują na stale rosnącą świadomość znaczenia zdrowego stylu życia. Wyjazdy turystyczne oparte są w coraz większym stopniu o aktywności z obszaru wellness&spa, ale także rehabilitację i klasyczne leczenie, w tym uzdrowiskowe. Wysoka jakość polskiej kadry medycznej i infrastruktury oraz niezwykle konkurencyjne ceny powodują, że coraz więcej obcokrajowców korzysta z usług medycznych w naszym kraju.

Sektor turystyki medycznej rozwija się w świecie i w Polsce w ogromnym tempie i ma szansę zwiększać się każdego roku o ok. 15%. Niektóre źródła szacują, że rocznie w tym celu przyjeżdża do Polski około 300 tysięcy pacjentów, głównie na operacje plastyczne, zabiegi stomatologiczne, kardiologiczne i ortopedyczne oraz rehabilitację.

Studia umożliwiają zdobycie kwalifikacji do pracy na samodzielnych stanowiskach w:

    zakładach lecznictwa uzdrowiskowego
    publicznych i prywatnych placówkach medycznych komercjalizujących swe usługi dla pacjentów zagranicznych
    biurach podróży
    platformach internetowych pośredniczących w turystyce medycznej
    centrach odnowy biologicznej
    instytucjach prywatnych i publicznych świadczących usługi prozdrowotne

Miejsce realizacji: Kraków, Rynek Główny 14

Program kształcenia w wymiarze 190 godzin, tj. 2 semestry

Wśród wykładowców znaleźli się uznani lekarze, eksperci w zakresie marketingu turystycznego, prawnicy oraz menedżerowie placówek medycznych, uzdrowiskowych i wellness. Słuchacze będą mieli okazję uczyć się od takich ekspertów-praktyków jak m. in. dr Anna Białek-Wolf, dr Marcin Mikos, Arkadiusz Dawidowski, Mariusz Arent, Arkadiusz Buziewicz, Jan Rudomina, Marek Gnusowski, Magdalena Rutkowska czy Jerzy Szymańczyk.

Początek pierwszej edycji studiów planowany jest w kwietniu 2018 roku. Osoby zainteresowane złożeniem aplikacji więcej danych mogą znaleźć na stronie: www.wste.edu.pl lub bezpośrednio w sekretariacie uczelni.

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności
×