Zagraniczni studenci uwielbiają Polskę

#ErasmusPolandTravel to jedna z inicjatyw Polskiej Organizacji Turystycznej w ramach projektu „Discover Poland with your mates – ERASMUS+”. Celem konkursu była promocja wśród rodaków studentów zagranicznych ciekawych miejsc w Polsce i różnych sposobów na spędzanie wolnego czasu. POT zależy na tym, żeby studenci, stali się ambasadorami Polski w swoich krajach. Kapituła spośród 590 zgłoszeń wyłoniła 13 zwycięzców.

Konkurs polegał na opublikowaniu w Instagramie zdjęć z hasztagiem #ErasmusPolandTravel. Fotografie musiały być związane z którąś z czterech kategorii: turystyka aktywna, turystyka wiejska, turystyka zdrowotna i szlaki kulinarne. Najczęściej fotografowanymi miejscami okazały się miasta: Kraków, Warszawa, Wrocław, Gdańsk, Poznań i Zakopane.A najwięcej zdjęć przysłali studenci z Hiszpanii, Rumunii, Włoch, Chorwacji i Turcji.

– Cieszę się, że zagraniczni studenci tak chętnie podróżują po Polsce i pokazują swoim rodakom jaka piękna jest nasza ojczyzna. Mam nadzieję, że studenci nie poprzestaną na tym konkursie i nadal będą promować nasz kraj w Europie – mówi cytowany w komunikacie POT jego prezes Robert Andrzejczyk.

Zwycięzcy dostaną vouchery na noclegi do wykorzystania w czterech miejscach w Polsce, w:  zamku w Kliczkowie, Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich w Uniejowie, aparthotelu Giewont w Zakopanem i w hotelu Turówka w Wieliczce. Organizatorzy  ufundowali również nagrodę Grand Prix w postaci czterodniowego pobytu w hotelu Altus w Poznaniu i karty turystyczne Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, upoważniające m.in. do bezpłatnego korzystania z transportu miejskiego i do wchodzenia do poznańskich muzeów.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii:

Grand Prix:

sofiialupul (Ukraina) - https://www.instagram.com/p/Bp75o42AQfb/

Turystyka aktywna:

 1. Ismarks (Hiszpania) - https://www.instagram.com/p/BqdLBgll76d/
 2. j.sulima (Ukraina) - https://www.instagram.com/p/BgS3RraHxGB/
 3. marinalopez98 (Hiszpania) - https://www.instagram.com/p/Bo8193ClFAF/

Turystyka wiejska:

 1. pablodiegodios (Hiszpania) https://www.instagram.com/p/BqVeX8bgMsj/
 2. arianna_de_palma (Włochy) - https://www.instagram.com/p/BqcNANHBUcP/
 3. dianaiov (Rumunia)  - https://www.instagram.com/p/BqAs4ykH7P6/ (zwycięska fotografia jest czwartym zdjęciem w galerii)

Turystyka zdrowotna:

 1. cracrajohny (Czechy) - https://www.instagram.com/p/Bpt5_PZh2x5/ (zwycięska fotografia jest czwartym zdjęciem w galerii)
 2. ostentazionepositiva (Włochy) - https://www.instagram.com/p/BhUNwpRFcaI/
 3. annie_a.a (Rosja) - https://www.instagram.com/p/BpxOMxonAt5/ (zwycięska fotografia jest drugim zdjęciem w galerii)

Szlaki kulinarne:

 1. lindadujmovic (Chorwacja) https://www.instagram.com/p/BpHxKZblg6V/
 2. miki.2510 (Włochy) - https://www.instagram.com/p/BqDcW9bhyWF/
 3. sere_menca (Włochy) - https://www.instagram.com/p/BpFOuT2gjEv/
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności
×