Zamiast za dobę płać za godzinę

Hotel na 3, 6 lub 12 godzin? W Hiszpanii usługa taka dostępna jest już od kilku lat. Teraz sukces portalu oferującego zakwaterowanie w kilkugodzinnych pakietach ma być powtórzony w Niemczech.

ByHours.com powstał w Barcelonie w 2012 roku. Według informacji przekazanych przez firmę jest to jedyny portal na świecie oferujący zakwaterowanie w hotelach w wybranych miejscach na świecie w rozliczeniu godzinowym. Klienci mogą wybierać między pakietami pobytów trzy, sześcio- i dwunastogodzinnych, sami ustalają też moment zakwaterowania i wykwaterowania. Rezerwacji dokonuje się za pośrednictwem strony internetowej lub aplikacji, którą od momentu powstania pobrało już ponad 50 tysięcy osób. W sumie z usług portalu skorzystało ponad 150 tysięcy klientów.

Wśród propozycji zakwaterowania znalazły się obiekty w Hiszpanii, Francji i Wielkiej Brytanii. Łącznie klienci mogą wybierać spośród 2,5 tysiąca obiektów, także tych należących do znanych sieci (między innymi AccorHotels, Melia International, Holiday Inn, Best Western czy BlueBay). Poza hotelami w miastach nie brakuje również obiektów spoza centrum, np. położonych przy dużych lotniskach. Zainteresowaniem cieszą się też noclegi przy dworcach kolejowych, klinikach, centrach kongresowych i sportowych.

W początkach marca firma uruchomiła oddział w Niemczech, skąd ma prowadzić działalność nie tylko na rynku niemieckim, lecz także na austriackim i szwajcarskim.

źródło: turystyka.rp.pl, data dostępu: 25.03.2016

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności
×