Znamy zwycięzców drugiej edycji Turystycznych Mistrzostw Blogerów!

Druga edycja Turystycznych Mistrzostw Blogerów organizowanych przez Polską Organizację Turystyczną dobiegła końca. Zwycięzcami zostali Anita i Paweł Skowerowie prowadzący bloga „101countriesbefore50”. Małżeństwo podróżników z Pińczowa najlepiej zrealizowało także dodatkowe zadanie przygotowane przez oficjalnego partnera konkursu – PKP Intercity. Łączna pula nagród w konkursie wyniosła ponad 120 tys. zł. Zwycięzcy otrzymali nagrody za ponad 30 tys. zł.

Celem Turystycznych Mistrzostw Blogerów było stworzenie materiałów promocyjnych, które zainspirują indywidualnych turystów oraz osoby korzystające z mediów społecznościowych i Internetu. Mistrzostwa oparte były na rywalizacji pomiędzy blogerami i wspierającymi je regionalnymi organizacjami turystycznymi.

Temat tegorocznych obchodów Światowego Dnia Turystyki to „Turystyka i miejsca pracy – lepsza przyszłość dla wszystkich”. Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polska Organizacja Turystyczna swoimi działaniami nie tylko zajmują się promocją polskiej turystyki, ale także wsparciem przedsiębiorców, którzy właśnie w tę branżę postanowili zainwestować. Mistrzostwa Polski Blogerów to natomiast projekt, który ma inspirować Polaków do tego, by w wolnym czasie poznawali nieodkryte zakątki naszej ojczyzny — mówi minister sportu i turystyki Witold Bańka.

Do rywalizacji stanęło prawie 60 blogerów z całej Polski. W pierwszym etapie jury konkursu wybrało najlepszą 16-kę, która stała się ambasadorami poszczególnych regionów. Następnie influencerzy wspólnie z regionalnymi organizacjami turystycznymi stworzyli scenariusze wycieczek i rozpoczęli wyprawy po najbardziej atrakcyjnych miejscach naszego kraju. Każdy z nich musiał przygotować minimum trzy wpisy na bloga, stworzyć dwa materiały wideo i zamieścić po 9 postów na platformach społecznościowych – Facebook i Instagram, które ukazywały atrakcyjne, ale wciąż nieodkryte miejsca znajdujące się w reprezentowanym przez danego blogera regionie. Finałowa 16-tka blogerów otrzymała od POT wynagrodzenie w wysokości 4,5 tys. zł netto. O tym, kto zwyciężył zdecydowały trzy czynniki: wyniki głosowania internautów, zasięgi wygenerowane przez blogerów oraz opinia kapituły. Łączna suma nagród za zajęcie pierwszego miejsca wyniosła 14,5 tys. zł netto. Bloger, który zajął drugie miejsce otrzymał łączną nagrodę w wysokości 10,5 tysięcy zł netto, a suma nagród za trzecie miejsce wyniosła 9 tys. zł netto.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów tego projektu. Jakość materiałów promocyjnych stworzonych przez blogerów w drugiej edycji konkursu była bardzo wysoka. Podczas rywalizacji powstały setki zdjęć i wpisów, których łączny zasięg przekroczył 3 mln odbiorców. Gratuluję zwycięzcom i dziękuję za zaangażowanie w projekt spółce PKP Intercity, która po raz kolejny wspiera nasze działania mające na celu zwiększenie liczbę podróży krajowych — powiedział prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Robert Andrzejczyk.

Oficjalnym partnerem II edycji konkursu zostało PKP Intercity. Nasz narodowy przewoźnik kolejowy przygotował dla blogerów specjalne zadanie, które polegało na przedstawieniu w ciekawy i kreatywny sposób zalet podróżowania pociągiem oraz pokazaniu Polski z okna pociągu. Spośród uczestników mistrzostw, którzy podjęli się zadania dodatkowego, kapituła powołana przez przewoźnika wybrała trzech laureatów. Nagrodami specjalnymi dla zwycięzców są karty na podróże pociągami PKP Intercity: roczna złota o wartości brutto 15 800 złotych, półroczna srebrna o wartości brutto 8 400 złotych i trzymiesięczna niebieska o wartości brutto 4 500 złotych.

"Bardzo się cieszymy, że poprzez wsparcie Turystycznych Mistrzostw Blogerów, mogliśmy się zaangażować w promocję nieoczywistych miejsc na turystycznej mapie Polski. Dostrzegam, że w naszym kraju jest wciąż bardzo wiele obszarów mających ogromny potencjał turystyczny. Do większości z nich można z łatwością dotrzeć naszymi pociągami, które stają się coraz bardziej popularnym środkiem transportu w naszym kraju. Zachęcam wszystkich by w ten sposób promować także ekoturystykę" dodał prezes PKP Intercity Marek Chraniuk.

Zwycięzcami zarówno Turystycznych Mistrzostw Blogerów, jak i dodatkowego zadania przygotowanego przez PKP Intercity, zostali Anita i Paweł Skowerowie prowadzący bloga „101countriesbefore50”. Łączna pula nagród zdobytych przez podróżników reprezentujących województwo świętokrzyskie wyniosła ponad 30 tys. zł.

"Bardzo się cieszymy z tego zwycięstwa. Jesteśmy w kompletnym szoku, bo nie spodziewaliśmy się zwycięstwa. Chcieliśmy bardzo podziękować Panu prezesowi Marcinowi Piętakowi i jego drużynie z Regionalnej Organizacji Turystycznej województwa świętokrzyskiego za ogromną pomoc, wsparcie i profesjonalizm! Bez nich to zwycięstwo byłoby niemożliwe. Dziękujemy również cudownym mieszkańcom woj. świętokrzyskiego, którzy tak licznie oddawali na nas głosy. Zapraszamy wszystkich na piękne Ponidzie! Jest tam sielsko i anielsko" powiedzieli Anita i Paweł Skowerowie, zwycięzcy II edycji Turystycznych Mistrzostw Blogerów.

Lista laureatów konkursu:

I MIEJSCE:
Anita i Paweł Skowierowie, województwo świętokrzyskie
101countriesbefore50.com

II MIEJSCE:
Magdalena i Jacek Zbierajowie, województwo lubuskie
zbierajsie.pl

III MIEJSCE:
Patrycja Jaskot, województwo mazowieckie
travelover.pl

WYRÓŻNIENIA:
Patrycja Pająk, województwo śląskie
powroty.do

Katarzyna Łaskawiec i Tomasz Sawirski, województwo małopolskie
polskapogodzinach.pl


Lista laureatów dodatkowej kategorii konkursowej „Polska z okien pociągu PKP Intercity”:

I MIEJSCE:
Anita i Paweł Skowierowie, województwo świętokrzyskie
101countriesbefore50.com

II MIEJSCE:
Anita Demianowicz, województwo pomorskie
banita.travel.pl

III MIEJSCE
Katarzyna Łaskawiec i Tomasz Sawirski, województwo małopolskie
polskapogodzinach.pl

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności
×