ZOOloguj się, czyli zajęcia on-line dla szkół i grup zorganizowanych na terenie całego kraju

Obecne czasy to nie lada wyzwanie dla działań edukacyjnych na całym świecie. Pandemia skłoniła również pracowników wrocławskiego zoo do innowacyjnego i kreatywnego podejścia do sposobu prezentowania wiedzy z zakresu edukacji ekologicznej. Właśnie ruszyły zajęcia on-line, a do wyboru jest kilka tematów dla różnych grup wiekowych.

Misją wrocławskiego zoo jest między innymi szeroko pojęta edukacja ekologiczna, obejmująca elementy ochrony środowiska, ochronę gatunkową zwierząt, czy tematykę zmian klimatycznych. Do tej pory zajęcia odbywały się stacjonarnie, w salach edukacyjnych oraz przy wybiegach zwierząt i cieszyły się dużym zainteresowaniem. Korzystało z nich średnio 25 tys. osób rocznie. Pandemia zmieniła to. 16 listopada br. uruchomiona została nowa usługa ZOOloguj się, czyli wirtualne zajęcia edukacyjne. Skierowana jest do uczniów szkół podstawowych i ponad podstawowych oraz zorganizowanych grup dorosłych, jak rodziny czy seniorzy. Mocną stroną zajęć jest ich dostępność z każdego punktu na świecie, wystarczy łącze internetowe oraz różnorodność tematów, dostosowana do wieku uczestników. Duże znaczenia ma też atrakcyjna forma prezentacji tematów – interaktywność i ciekawe materiały fotograficzne oraz filmowe.

- Pracując nad ofertą skupiliśmy się przede wszystkim na tym, żeby była ciekawa dla odbiorców i realizowała naszą misję. W zależności od tego, kto jest po drugiej stronie monitora, dostosowujemy przekaz. W przypadku szkół skupiamy się przede wszystkim na przypominaniu i pogłębianiu wiedzy z zakresu podstaw programowych. Dla rodzin i grup zorganizowanych staramy się przedstawiać jak najwięcej ciekawostek dotyczących zwierząt oraz praktycznych porad jak w codziennym życiu możemy chronić przyrodę na całej planecie. Zawsze angażujemy uczestników do czynnego udziału. Można więc wykazać się już posiadaną wiedzą, poćwiczyć logiczne wyciąganie wniosków, czy zadawać pytania na bieżąco. Na tych zajęciach nie da się nudzić – przekonuje Marta Zając-Ossowska, dyr edukacji wrocławskiego zoo.

Przygotowane przez edukatorów wrocławskiego zoo zajęcia trwają 45 min i są prowadzone on-line, na żywo, przy pomocy narzędzia Microsoft Teams. Prowadzącymi są wykwalifikowani pracownicy zoo, posiadający wykształcenie z zakresu biologii i ochrony środowiska, co gwarantuje uczestnikom zdobycie rzetelnej wiedzy i otrzymanie wyczerpujących odpowiedzi na wszystkie nurtujące ich pytania. Co ważne dla szkół, prowadzone przez edukatorów zajęcia, wspierają realizację podstaw programowych, a jednocześnie przez swoją innowacyjność inspirują i zachęcają uczniów do ciągłego poszerzania wiedzy przyrodniczej.

Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej zoo w zakłądce Edukacja/ Zoologuj się.

Rezerwacja zajęć pod numerem telefonu: 71/348 30 24 wew. 109 i 125 lub mailowo pod adresem zoo-edukacja@zoo.wroc.pl

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności
×