Biura podróży

Masz problem z VAT-em? Dowiedz się, jak rozliczać sprzedaż usług turystycznych?

Sprzedajesz oddzielnie transport, zakwaterowanie i ubezpieczenie. Odkupujesz usługi od innej firmy? Zapewniasz transport własny? Jaki podatek powinieneś płacić? Więcej o tym, jak rozliczać VAT od usług turystycznych dowiedzą się uczestnicy II Ogólnopolskiego Forum Agentów Biur Podróży.

Dowiedzą się przede wszystkim, jak stosować procedury VAT marża w turystyce w świetle orzecznictwa sądów administracyjnych. Poznają zagadnienie opodatkowania usług własnych, rozliczania marży ujemnej, a także usług dla bezpośredniej korzyści turysty. 

Omówione zostaną zasady ujęcia podatku należnego z tytułu importu usług w kalkulacji marży oraz zasady korekty ustalonej marży (rozliczanie krajowych i zagranicznych faktur korygujących). Aktualną sytuację prawną przedstawi mec. Justyna Zając – Wysocka radca prawny, doradca podatkowy, członek zarządu i dyrektor Departamentu Doradztwa Podatkowego 

Ponadto na II Ogólnopolskim Forum Agentów Biur Podróży podczas sesji poświęconej prawu w turystyce rozmawiać będziemy o tym, jak podpisać dobrą umowę agencyjną. Uczestnicy dowiedzą się, jak czytać wzór umowy, na które zapisy zwrócić największą uwagę, a które powinny powstrzymać agenta przed złożeniem podpisu. 

Odbywające się 27 listopada w Warszawie Forum Agentów Biur Podróży to inicjatywa dwutygodnika „Wiadomości Turystyczne”. Skierowane jest do menadżerów, właścicieli i pracowników biur agencyjnych. 

Zgłoś uczestnictwo rejestrując się na www.wiadomosciturystyczne.pl

Więcej informacji Monika Arabucka tel. (22) 822 20 16, www.wiadomosciturystyczne.pl

Źródło: Wiadomości Turystyczne, data dostępu 10.09.2013

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności
×