Biura podróży

Poznań gospodarzem pierwszej edycji Europejskiego Forum Agentów Turystycznych

W połowie listopada w Poznaniu stu amerykańskich agentów turystycznych specjalizujących się w sprzedaży wycieczek do Europy spotka się z przedstawicielami branży turystycznej Starego Kontynentu na pierwszym Europejskim Forum Agentów Turystycznych.

Imprezę przygotowują organizatorzy jednej z najważniejszych imprez turystycznych na świecie - American Travel Agent Forum.

Za wydarzenie odpowiada Travel Show Marketing Group, firma specjalizująca się w organizowaniu targów i warsztatów na całym świecie. Jej flagowym wydarzeniem jest Travel Agent Forum, impreza gromadząca ponad tysiąc amerykańskich agentów turystycznych i drugie tyle przedstawicieli branży turystycznej. W tym roku w wydarzeniu brały udział także Polska Organizacja Turystyczna i Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna, które zorganizowały wspólne stoisko, jak i przeprowadziły rozmowy stolikowe oraz prezentację oferty turystycznej naszego kraju.

- To wielki sukces naszego miasta, ale i efekt konsekwentnych działań na amerykańskim rynku. Amerykanie to obecnie czwarta zagraniczna nacja najliczniej odwiedzająca nasze miasto - mówi prezes Poznańskiej LOT Jan Mazurczak.

Robert Andrzejczyk, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej, dodał: „Bardzo się cieszę, że udało się sprowadzić do Polski tak ważne wydarzenie. Z rynku amerykańskiego do Polski przyjeżdża rocznie ok. 0,5 mln turystów. To najważniejszy rynek pozaeuropejski. Kolejne otwierane połączenia lotnicze przez naszego narodowego przewoźnika PLL LOT stwarzają dalsze możliwości zwiększenia przyjazdów z tego rynku. POT z przyjemnością objął patronat nad imprezą i wykorzysta tą okazję do promocji Polski. Planowane są m.in. wizyty studyjne do wielu miejsc naszego kraju.”

Impreza odbędzie się w Poznaniu w dniach 10-14 listopada. Więcej informacji na stronie wydarzenia: www.etaf19.com

 Źródła: Turystyka.rp.pl, Waszaturystyka.pl, data dostępu: 08.09.2019

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności
×