„Czekamy na Was!” – wyniki konkursu

Na przełomie kwietnia i maja Polska Organizacja Turystyczna zorganizowała konkurs „Czekamy na Was!”. Stanowi on kontynuację oddolnych kampanii branżowych np. #Lubelskiepoczeka czy #MiastoPoczeka, które informowały turystów, że miasta i regiony zaczekają na turystów aż do momentu, gdy podróżowanie będzie bezpieczne. Polskiej Organizacji Turystycznej zależało, by wesprzeć także produkty turystyczne. W efekcie powstał konkurs „Czekamy na Was!”.

- Polska branża turystyczna powoli zaczyna się odradzać. Od 4 maja hotele i obiekty noclegowe mogą być otwarte. To tylko kwestia czasu, kiedy turyści będą mogli odwiedzać wszystkie atrakcje turystyczne. Chcieliśmy przypomnieć Polakom, jak wiele ciekawych miejsc czeka na nich i już zachęcić ich do planowania przyszłych podróży - powiedział Robert Andrzejczyk, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

Kapituła konkursu nagrodziła 5 z 50 nadesłanych filmów:

 

 

 

 

 

Turyści już mogą odwiedzić niektórych laureatów. Do przyjazdu namawia wieś Istebna położona w województwie śląskim, na turystów czekają także pracownicy Muzeum Mleka w Grajewie.

Do udziału w konkursie zaproszono produkty turystyczne uhonorowane Certyfikatem POT w konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny lub tytułem Najlepszej Europejskiej Destynacji Turystycznej EDEN (turystyka zrównoważona). Filmiki zgłaszać mogli także laureaci projektu Polskie Marki Turystyczne czy konkursu „Na Wsi Najlepiej – 12 dobrych praktyk w turystyce wiejskiej”.

Nagrodą w konkursie jest kampania promocyjna obejmująca prezentację nagrodzonych filmików na profilach mediów społecznościowych Polskiej Organizacji Turystycznej (Facebook, Instagram, Linkedin i Twitter) oraz w serwisach www.polska.travel, www.pot.gov.pl. W późniejszym etapie filmy będą również promowane na rynkach zagranicznych, na których obecna jest Polska Organizacja Turystyczna.

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności
×